بایدن دستور اجرایی برای ارتقای امنیت سایبری را امضا کرد

به گزارش ذهن خاکستری، کاخ سفید در بیانیه ای گفت، رئیس جمهوری آمریکا دستور اجرایی را امضا کرد که انتظار می رود به دنبال حملات سایبری اخیر به یک شرکت آمریکایی اداره کننده خط لوله های انتقال سوخت موسوم به شرکت کولونیال پایپلاین، امنیت سایبری و واکنش به رویدادهای سایبری را ارتقا بخشد.

بایدن دستور اجرایی برای ارتقای امنیت سایبری را امضا کرد

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، در این بیانیه آمده است: جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه دستور اجرایی را برای ارتقای امنیت سایبری کشور و حفاظت از شبکه های دولت فدرال امضا کرد. رویدادهای امنیت سایبری اخیر از جمله هک کمپانی سولار ویندز، ماکروسافت اکسچنج و کولونیال پایپلاین یادآوری جدی از این موضوع است که کمپانی های بخش خصوصی و دولتی آمریکا به شدت با فعالیت سایبری مخرب پیچیده از سوی عاملان دولتی و مجرمان سایبری روبرو هستند.

این دستور اجرایی با حفاظت از شبکه های فدرال، ارتقای تشریک اطلاعات میان دولت آمریکا و بخش خصوصی پیرامون موضوعات سایبری و تقویت توانایی آمریکا برای پاسخ دادن به رویدادها زمانی که اتفاق می افتند، یاری شایانی به به روز رسانی تدابیر دفاعی امنیت سایبری خواهد نمود.

این دستور اجرایی ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات را که برای کمپانی های بخش خصوصی کار می نمایند ملزم می سازد تا در صورت وقوع هر گونه نفوذ، اطلاعات را به اشراک بگذارند و هرگونه تعهدات قراردادی را که مانع از ارائه این اطلاعات توسط ارائه دهندگان می گردد، حذف نمایند. براساس این دستور اجرایی، ارائه دهندگان خدمات فناوری اطلاعات در بخش خصوصی باید هر گونه نفوذ به دولت فدرال را ظرف سه روز گزارش نمایند.

این دستور اجرایی همچنین با ایمن سازی سرویس های ابری، مدل امنیتی اعتماد صفر و اجباری کردن احراز هویت و رمزگذاری چند عاملی، اجرای استانداردهای امنیت سایبری قوی تر را در دولت فدرال فراهم می نماید.

بعلاوه، این دستور اجرایی یک هیئت ایمنی امنیت سایبری ایجاد می نماید که به دنبال وقوع یک رویداد سایبری مهم تشکیل جلسه خواهد داد تا علل این رویداد را تجزیه و تحلیل و درباره آن ها تحقیق کند.

براساس این دستور اجرایی، طی چند ماه آینده یک فرایند و فرایند بین آژانسی باید راه های تضمین امنیت بهتر داده های فدرال و تقویت زیرساخت های امنیت سایبری را شناسایی کند.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 22 خرداد 1400 بروزرسانی: 22 خرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 39

به "بایدن دستور اجرایی برای ارتقای امنیت سایبری را امضا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بایدن دستور اجرایی برای ارتقای امنیت سایبری را امضا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید