جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند

به گزارش ذهن خاکستری، دولت سیزدهم در راستای قانون جوانی جمعیت به خانوارهای دارای سه فرزند که فرزند سوم آنها از 24 آبان 1400 به بعد متولد شده، زمین هایی با قیمت بسیار پایین و اقساط 10 ساله واگذار می نماید؛ نکته قابل توجه این است زمین ها به کسانی که قبلا مسکن مهر دریافت نموده اند نیز تعلق می گیرد.

جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند

به گزارش خبرنگاران، یکی از برنامه های دولت برای تامین مسکن اقشار جامعه واگذاری زمین رایگان به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر است. همه خانواده هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنان همزمان یا پس از زمان ابلاغ قانون جوانی جمعیت یعنی از 24 آبان ماه 1400 باشد مشمول این تسهیلات هستند.

در روزهای اخیر 3000 قطعه زمین در شهرهای استان یزد به خانوارهای یزدی صاحب سه فرزند و بیشتر اهدا شد. قرار است به زودی خانواده های دارای سه فرزند در روستاها و دیگر نقاط کشور نیز مشمول این زمین ها شوند.

زمین های اهدایی به خانواده ها رایگان است و فقط هزینه آماده سازی زمین بعد از دو سال تنفس به صورت اقساط هشت ساله از متقاضیان دریافت می گردد. متقاضیان برای ثبت نام باید به سامانه جامع طرحهای حمایتی مسکن به نشانی saman.mrud.ir مراجعه نمایند.

در قالب قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب 19 آبان ماه 1400 و ابلاغ 24 آبان همان سال، وزارت راه و شهرسازی مکلف است امکان استفاده مجدد از امکانات دولتی مربوط به تامین مسکن خانوار را برای خانواده ها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر فراهم آورد و این خانواده ها می توانند صرفا برای بار دوم از کلیه امکانات دولتی در این خصوص استفاده نمایند.

بنابراین کسانی که قبلا از تسهیلات و امکانات دولتی در بخش زمین و مسکن همچون مسکن مهر استفاده نموده اند نیز مشمول دریافت زمینهای رایگان خواهند بود.

این زمین ها در شهرهای کمتر از 500 هزار نفر واگذار می گردد. برای ساکنین شهرهای بالای 500 هزار نفر، زمین یا واحد مسکونی، بر اساس اعلام ظرفیت به وسیله دولت مبنی بر وجود زمین یا واحد مسکونی در شهرهای اطراف یا شهرهای تازه یا شهرهای مجاور یا زادگاه پدر یا مادر مشروط به اینکه بالاتر از 500 هزار نفر نباشد، به انتخاب پدر و در صورت فوت پدر، به انتخاب مادر، بر اساس آیین نامه مذکور در تبصره (3) قانون جوانی جمعیت اختصاص می یابد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 خرداد 1402 بروزرسانی: 16 خرداد 1402 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 639

به "جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات واگذاری زمین دولتی به خانوارهای دارای 3 فرزند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید