خطیب زاده: در روزهای آینده خبرهای خوبی از خنثی سازی تحریم ها خواهد رسید

به گزارش ذهن خاکستری، تهران (پانا) - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت انشاءالله در روزهای آینده در حوزه خنثی سازی تحریم ها خبرهای بهتری در راه خواهد بود.

خطیب زاده: در روزهای آینده خبرهای خوبی از خنثی سازی تحریم ها خواهد رسید

سعید خطیب زاده در ارتباط با بخش خبری ساعت 14 با بیان اینکه وزارت امور خارجه در تسهیل روابط مالی در خارج از کشور نقش خود را ایفا می کند، گفت: وزارت خارجه یک ضلع از اضلاع دیپلماسی مالی است و وزارتخانه ها و دستگاه های مسوول مستقیم در این زمینه هم باید با ما همکاری داشته باشند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به توصیه های رئیس جمهوری به سفرا و روسای نمایندگی های جمهوری اسلامی ایران در کشورهای همسایه، اضافه کرد: رئیس جمهوری امروز ماموریت را معین کرده است.

خطیب زاده درباره گشایش های مالی، گفت: در حوزه های پولی، مالی و توسعه صادرات با کشورهای همسایه گشایش های جدی اتفاق افتاده و روابط مالی با تاجیکستان در 100 روز گذشته 2.5 تا 3 برابر وسعت یافته است. در سفر اخیر رئیس جمهوری به ترکمنستان موانع مراودات مالی با این کشور هم مرتفع شد.

به گفته سخنگوی دستگاه دیپلماسی کشور، گشایش هایی در حوزه های پولی و مالی با برخی از کشورهای همسایه اتفاق افتاده است و در دست پیگیری است.

خطیب زاده یادآور شد: در مورد خنثی سازی و بی اثر سازی تحریم ها هم در روزهای آینده خبرهای خوشی اعلام خواهد شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 333

به "خطیب زاده: در روزهای آینده خبرهای خوبی از خنثی سازی تحریم ها خواهد رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطیب زاده: در روزهای آینده خبرهای خوبی از خنثی سازی تحریم ها خواهد رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید