مهدی قایدی کجاست؟

به گزارش ذهن خاکستری، آخرین تصویر از مهدی قایدی و خوشحالی بعد از گلش و قلبی که رو به سکو های استادیوم نشان می داد را به یاد دارید؟ باشوی کوچک این روز ها کجاست؟ مهاجم 23 سال و جوان بوشهری را آخرین بار کی نظاره نموده اید؟

مهدی قایدی کجاست؟

قایدی تابستان سال جاری با هزار امید و آرزو استقلال را به مقصد لیگ امارات ترک کرد و از آن موقع، نتوانسته عملکرد با ثبات و درخشانی از خود در این تیم به جای بگذارد. به جز تک جرقه هایی که در بعضی از ملاقات ها به نمایش درآمده، او رفته رفته تبدیل به یک نیمکت نشین شده و تیم ملی را هم در سال منتهی به جام جهانی از دست داده است!

نیمکت نشینی برای مهدی قایدی در لیگ امارات، اتفاق خوشایندی نیست. شاید بتوان نیمکت نشینی در لیگ های درجه یک و حتی دو اروپا را به نشانه باز شدن دریچه امیدی در آینده به فال نیک گرفت، اما تبدیل شدن یک ستاره نوظهور در فوتبال ایران که استعداد و پتانسیل بسیار بالایی را از خود نشان داده به یک بازیکن معمولی و نیمکت نشینی در امارات، نشانه مثبتی نیست.

این اتفاق در شرایطی به وقوع پیوسته که مهدی تا قبل از این انتقال پر سر و صدا به لیگ امارات، نفر اول استقلال بود و بار گلزنی این تیم را به دوش می کشید. شرایط به نحوی بود که در نبود قایدی، استقلال هم دچار مشکل می شد و آبی ها به شدت به این ستاره ریزنقش وابسته بودند تا اینکه مهدی برای برداشتن گام بزرگتر، به جای انتقال به فوتبال اروپا - با وجود دستمزد کمتر - امارات را به عنوان مقصد بعدی خود انتخاب کرد که تا این لحظه نشان داده مهدی در این مسابقات توفیقی نخواهد داشت.

از اولین روز های انتقال قایدی به امارات، او به طور مرتب تصاویری از خودش در حین سرگرمی و حضور در کنار برج خلیفه دبی منتشر نموده و بیش از اینکه در زمین چمن بدرخشد، بیشتر در کنار این برج معروف دیده شده و از این طریق مخاطبان خود را در جریان آخرین شرایط خودش قرار داده است.

درباره عملکرد ناامید کننده باشو در الاهلی امارات باید به آمار این بازیکن 23 ساله اشاره نمود که در 18 بازی لیگ امارات، فقط در 4 گل و 3 پاس گل تاثیر گذشته و در 961 دقیقه برای تیمش به میدان رفته است که برابر است با نیمی از ملاقات های الاهلی! در وصف شرایط و اوضاع قایدی همین بس که او در بعضی از ملاقات ها تبدیل به بازیکنی شده که گاهی برای اتلاف وقت تعویض می گردد و در بعضی از ملاقات ها 4، 9 و 13 دقیقه به میدان رفته است.

مهاجم جوان ایرانی با این عملکرد، تیم ملی را هم از دست داده است. تا پیش از این فشار های زیادی روی دراگان اسکوچیچ وجود داشت که باید بیش از پیش به بازیکن سابق استقلال میدان دهد تا او با تکنیک فردی بالای خود، تیم ملی را در موقعیت هجومی بهتری قرار دهد، اما باشو با شرایط خود، جواب بدی به حمایان خود داده و اسکوچیچ هم با این شرایط، تصمیم به میدان دادن به ستاره دیگری گرفته است.

قایدی از الان تا جام جهانی 7 ماه فرصت دارد تا جایگاهی را در لیست 23 نفره تیم ملی ایران برای دیده شدن در قطر به دست آورد. البته این تازه قدم اول است و اگر می خواهد در این بازی ها به میدان برود، باید فراتر از آنچه تا به امروز در امارات بوده، ظاهر گردد. در شرایطی که دست اسکوچیچ برای دعوت از بازیکنان به تیم ملی به دلیل وجود تعداد بسیار زیادی فوتبالیست لژیونر و آماده بسته است، قایدی باید کوشش دو چندانی را انجام دهد و هر طور شده خودش را از مهلکه ای که در این تیم اسیر آن شده، رها کند.

منبع: فرارو
انتشار: 27 تیر 1401 بروزرسانی: 27 تیر 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 481

به "مهدی قایدی کجاست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهدی قایدی کجاست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید