کارگران عسلویه پس از 18 سال تشکل دار می شوند

به گزارش ذهن خاکستری، خبرنگاران/بوشهر سرپرست اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تشکیل تشکلات کارگری منطقه ویژه از روز شنبه کلید خواهد خورد و کارگران نیز از این تاریخ به بعد انجمن صنفی و شورای اسلامی کار خواهند داشت.

کارگران عسلویه پس از 18 سال تشکل دار می شوند

مصدق کشاورزی با اشاره به مسئولیت وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی و به تبع آن اداره کل استان بوشهر برای صیانت از حقوق کارگران، عنوان نمود: با منطقه ویژه انرژی- مالی پارس جنوبی یک سری اختلاف نظرهایی در مورد ورود اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر به حوزه این مناطق در سال های قبل داشتیم که در 18 سال اخیر این اداره کل نتوانست آن مناطق را مورد بازرسی قرار دهد.

وی افزود: در پنج ماه قبل یک فرایند بسیار طولانی انجام شد و با هماهنگی و استقبال خوبی که میان اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر و منطقه ویژه انرژی مالی پارس جنوبی صورت پذیرفت به زودی قانون کار به طور دقیق در این مناطق اجرا خواهد شد.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر اعلام نمود: طبق قانون کار بازرس کار که حکم خود را از وزیر دریافت می نماید می تواند در هر ساعت از شبانه روز بدون هماهنگی قبلی به واحدهای کارگری مراجعه نموده و قراردادهای کارگری، حفاظت، ایمنی، بهداشت کار، ایاب و ذهاب، کمپ کارگری و تشکلات کارگری را مورد رصد قرار دهد.

کشاورزی ضمن اعلام حضور 25 گروه بازرسی در این مناطق و بازرسی واحدهای پیمانکاری و پروژه ها، افزود: نتایج این اقدامات ملموس خواهد بود و گزارش اقدامات به اطلاع مردم استان خواهد رسید، قانون کار قانون بالادستی و همواره زیر مجموعه موظف هستند از قوانین بالادستی تبعیت نمایند.

وی بیان نمود: بازرسی های ما بدین معناست که دیگر کارگران دغدغه قرارداد سفید امضا و تبعیض پرداختی را نخواهند داشت و ورود ما باعث برخورد با چنین اتفاقاتی است، در واقع بازرسی هایمان کامل و جامع خواهد بود.

این مقام مسئول اظهار کرد: در 18 سال اخیر کارگران منطقه ویژه بدون تشکل قانونی بوده اند، تشکیل تشکلات کارگری از روز شنبه کلید خواهد خورد و کارگران نیز از این تاریخ به بعد انجمن صنفی و شورای اسلامی کار خواهند داشت و همه مطالباتشان را از راه قانونی دنبال خواهند کرد. همچنین ما هم این آمادگی را خواهیم داشت تا این افراد را به کمیته های خود دعوت کنیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 تیر 1400 بروزرسانی: 22 تیر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 93

به "کارگران عسلویه پس از 18 سال تشکل دار می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارگران عسلویه پس از 18 سال تشکل دار می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید