آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 اردیبهشت

به گزارش ذهن خاکستری، به گزارش خبرنگاران، قیمت دلار در بازار دیروز 18 اردیبهشت با %0.1 کاهش، 20,637 تومان اعلام شده است. آخرین قیمت دلار پیش از امروز چقدر بود؟

آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 اردیبهشت

اقتصاد نیوز نوشت: روز شنبه، دلار حدود یک درصد از ارزش خود را از دست داد و تا محدوده 21 هزار و500 تومانی عقب نشینی کرد. افت قیمتی دلار در شرایطی صورت گرفت که افراد عادی زیادی برای خرید ارز از صرافی ها به بازار پا گذاشته بودند. بر اساس صحبت های فعالان، نوع قیمت گذاری صرافی های بانکی موجب شده بود که تقاضای کاذب به بازار وارد گردد.

روز شنبه در حالی که قیمت دلار در بازار آزاد بین 21هزار و 300 تا 21 هزار و 700 تومان بود، صرافی ها قیمت دلار را بین 20 هزار و 600 تا 20 هزار و 700 تومان معین نموده بودند. فاصله معنادار بین دو بازار موجب شده بود که افراد برای کسب سود ناشی از این اختلاف به خیابان فردوسی بروند.

با وجود ورود تقاضای کاذب به بازار، دیروز باز هم ارزش دلار راه کاهشی را در پیش گرفت؛ امری که نشان می داد بازار همچنان امیدوار به مذاکرات است. به گفته بعضی فعالان باتجربه بازار، عامل مهمی که زمینه ساز نزول قیمت دلار شد، کاهش تقاضا در بخش حواله ای بازار بود. دیروز حواله درهم نتوانست سد 6 هزار تومانی را حفظ کند و به محدوده 5 هزار و 900 تومانی رفت. افت درهم عامل مهمی بود که موجب شد قیمت دلار در جهت کاهشی قرار بگیرد. افت دلار در شرایطی صورت گرفت که در ابتدای روز این ارز تا محدوده 21 هزار و 900 تومان رشد نموده بود.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 25

به "آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 اردیبهشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آخرین قیمت دلار تا پیش از امروز 19 اردیبهشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید