اخبار اقتصادی

دستورالعمل نحوه محاسبه مالیات خانه های خالی

دستورالعمل نحوه محاسبه مالیات واحد های مسکونی خالی در اجرای حکم ماده 54 مکرر قانون مالیات های مستقیم صادر شد.

23 مهر 1400

نوزده نکته برای 10% افزایش عمر

این یک راز نیست، فقط کافی است به آخرین دستاوردهای متخصصین مرکز ملی هدایت (ارتقاء) سلامت و رفتار شناسی توکیو توجه کنیم! آنها میگویند: 1.هرگز سیگار نکشید و اگر میکشید ، نیمه آخر آن را هیچ وجه نکشید. 2.در حمام هیچگاه مستقیما زیر دوش آب گرم نفس نکشید. کلر...

12 مهر 1400

صنایع شیلاتی ضامن امنیت سلامت، افزایش یک کیلویی سرانه مصرف آبزیان در 1400

خبرنگاران/گیلان رئیس موسسه تحقیقات علوم شیلاتی کشور گفت: همانگونه که اگری بیزینس به اقتصاد و فراوری کشاورزی می انجامد، در صنایع شیلاتی هم شاهد تحول عظیمی هم در امنیت غذایی و هم در امنیت سلامت خواهیم بود.

10 مهر 1400

آخرین شرایط پیشرفت 23 پروژه اولویت دار الکترونیکی

به گزارش خبرنگاران، در عصر حاضر دولت الکترونیک به اسم محوری حیاتی در ارائه خدمات بهتر، تعامل مؤثرتر و افزایش شفافیت شناخته می گردد و یکی از مقولات مهم در جامعه اطلاعاتی است که آن را استفاده از فناوری اطلاعات و ارتباطات برای پشتیبانی از عملکرد حاکمیت...

9 مهر 1400

حل معمای انبساط دنیا با یاری نوع جدیدی از انرژی تاریک

کیهان شناسان نشانه هایی از وجود نوع دیگری از انرژی تاریک 300 هزار سال پس از وقوع مه بانگ یافته اند که می تواند علتی بر افزایش سرعت انبساط دنیا باشد.

4 مهر 1400

بازسازی ویلا: اقدامات دانشگاه صنعتی شریف در بازسازی خوابگاه ها

معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی شریف با اعلام اتمام تزریق نوبت اول واکسن اساتید، کارکنان و دانشجویان این دانشگاه اظهار کرد: اقدامات زیرساختی و بازسازی در زیر مجموعه های دانشگاه شریف و خوابگاه ها اجرا شده است.

28 شهریور 1400

نشست مقام های آمریکا، ژاپن و کره جنوبی در باره مساله هسته ای کره شمالی

وزارت خارجه کره جنوبی اعلام داشت، مقامهای این کشور به همراه مقامهای آمریکا و ژاپن چند روز دیگر نشستی در شهر توکیو در مورد کره شمالی خواهند داشت.

21 شهریور 1400

سند تک برگ املاک شرکت واحد اتوبوسرانی صادر می گردد

خبرگزاری خبرنگاران-مدیر عامل شرکت واحد اتوبوسرانی تبریز و حومه از پیگیری برای اخذ سند تک برگ با املاک این شرکت و صدور آن در روزهای آینده اطلاع داد.

20 شهریور 1400

آغاز فعالیت نورد استریم 2 از ماه آینده

شرکت گازپروم قصد دارد انتقال گاز طبیعی از یکی از جنجالی ترین خطوط لوله دنیا را از ماه میلادی آینده آغاز کند.

19 شهریور 1400

عدالت در ورزش رعایت گردد، توجه و حمایتی از واترپلو نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی واترپلو زیر نظر الکساندر چیریچ اردوی یک هفته ای از 10 شهریور ماه در کشور ترکیه برگزار خواهد نمود. وحید رضایی و نادر غفوری هم به اسم مربی و سرپرست در این اردوی آماده سازی حضور دارند و 15 ملی پوش هم تیم ملی را همراهی خواهند کرد.

14 شهریور 1400

پرتره هایی از مردم معمولی کره شمالی

استفان گلادیو عکاس ساکن فرانسه در سال 2017 پیروز شد برای عکاسی از مردم طبقه میانه کره شمالی به این کشور سفر کند. عکس های او در کتابی با اسم کره شمالی منتشر شده است.

6 شهریور 1400

ادعای سعودی ها در خنثی سازی حمله ای در جنوب دریای سرخ

رسانه های سعودی مدعی خنثی سازی حمله ای قریب الوقوع در جنوب دریای سرخ شدند.

6 شهریور 1400

افزایش فراوری پسته با اصلاح باغات در سال گذشته

مدیر باغبانی جهادکشاورزی شمال کرمان گفت:اصلاح باغات در سال گذشته به افزایش فراوری پسته انجامید.

4 شهریور 1400

بازداشت یک مدیر در فارس به اتهام اخذ رشوه

رئیس کل دادگستری فارس از بازداشت یکی از مدیران استان به اتهام اخذ رشوه و در راستای مبارزه قاطع دستگاه قضایی با فساد اطلاع داد.

24 مرداد 1400

کشف 3600 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز

وزیر نیرو از کشف و ضبط 3 هزار 600 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز به وسیله نیروی انتظامی اطلاع داد و گفت: اندازه برق مصرفی این مراکز 570 مگاوات بوده است.

21 مرداد 1400

سئول: رزمایش با آمریکا نباید موجب تنش در شبه جزیره کره گردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از یونهاپ، لی این یونگ وزیر اتحاد کره جنوبی خواهان حداکثر انعطاف پذیری حین تصمیم گیری درباره رزمایش های مشترک سئول-واشنگتن شد که برای ماه میلادی آگوست تدارک دیده شده است.

15 مرداد 1400

بحران آب و حقیقتِ تلخ تر از زهر!

احمد زیدآبادی روزنامه نگار و فعال سیاسی در یادداشتی نوشت: بحران آب در ایران نتیجه ناآگاهی عمیق حاکمان پس از انقلاب از الگو های توسعه و برداشت بی رویه و غارت گونه از منابع آبِ زیرزمینی و دخالت مطالعه نشده و غیرعلمی برای مهار رودها، به قصد دست یافتن به...

13 مرداد 1400

رکورد تاریخی زن هنگ کنگی در بلندترین قله دنیا

یک زن هنگ کنگی پیروز شد سریع ترین زمان صعود به اورست را در میان تمام زنان کوهنوردی که به این قله صعود نموده اند برای خود ثبت کند.

10 مرداد 1400

تصاویر فاجعه فروش کلیه در ایران

اگر در گذشته آگهی های خرید و فروش کلیه را روی باجه های تلفن می دیدیم، تعجب می کردیم، اما این سال ها نه تنها نصب آگهی ها و درج شماره تلفن برای اینگونه معاملات دردآور بر در و دیوار شهر دیگر عادی شده بلکه حتی از تماشا دلالان کلیه در خیابان آنقدرها هم متعجب...

9 مرداد 1400

دبیرکل ناتو: چین دشمن ما نیست

ایسنا نوشت:دبیرکل ناتو گفت: روابط ائتلاف با روسیه در پایین ترین سطح از زمان انتها جنگ سرد واقع شده است. اما در حال ورود به یک جنگ سرد تازه نیستیم و چین هم دشمن ما یا مخالف ما نیست.

8 مرداد 1400
تعداد: (48)