آمادگی ذهنی هم به اندازه آمادگی بدنی مهم است، مجیدی حواسش هست

به گزارش ذهن خاکستری، به گزارش خبرنگاران، آبی پوشان تهران دیدارهای خود در فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با رویارویی برابر الاهلی عربستان از اولین دقایق بامداد روز آدینه شروع می نماید و کارشناسان و پیشکسوتان در مورد حضور آنها در این رقابتها نظرات متفاوتی دارند.

آمادگی ذهنی هم به اندازه آمادگی بدنی مهم است، مجیدی حواسش هست

سعید بیگی هافبک پیشین آبی پوشان در این خصوص به خبرنگاران گفت: نه باید تیم های رقیب را برای استقلال عظیم کرد و آنها شکست ناپذیر جلوه داد، و نه باید آنها را ضعیف نشان داد. در هر دو صورت تیم به مشکل می خورد. این هنر کادر فنی است که بازیکنانش را از نظر روحی برای این مسابقات آماده نمایند.

وی اضافه نمود: در چنین مسابقاتی همان مقدار که آمادگی فنی و بدنی مهم است، آمادگی روحی و ذهنی هم مهم است و بازیکنان یک تیم باید از نظر ذهنی هم شرایط مناسبی داشته باشند و با فکر برنده وارد زمین شوند.

پیشکسوت آبی پوشان توضیح داد: هر تیمی به لیگ قهرمانان آسیا می رسد یعنی از تیم های برتر است و قطعاً تیم ها کوشش می نمایند تا با شرایطی بهتر از آنچه که در ملاقاتهای داخلی شان داشته و دارند در این مسابقات حضور داشته باشند.

بیگی در مورد الاهلی، اولین حریف آسیایی آبی پوشان گفت: مطالعاتی در مورد این داشتم و متوجه شدم آنها ماه های بحرانی را پشت سر گذاشته اند و در لیگ عربستان دچار مشکل هستند. این را باید برای استقلال یک شمشیر دو لبه دانست. ممکن است این شرایط آنها را برای این ملاقات با انگیزه تر کند و آنها بخواهند با جبران مافات در آسیا به بحران خود سرانجام دهند؛ و ممکن است آنها کلاً روحیه شنماینده ای برای این ملاقات داشته باشند و آماده شکسته شدن باشند.

هافبک سابق استقلال گفت: فرهاد مجیدی حالا دیگر یک مربی جوان و نسبتاً باتجربه است که اهمیت این ملاقاتها را حفظ می نماید. او خودش در دوران بازیگری یکی از ستاره های این مسابقات بوده و این به روحیه تیمی استقلال یاری می نماید. او فصل پیش هم تا زمانی که بود نتایج نسبتاً خوبی با استقلال در آسیا گرفت.

وی بیان داشت: با وجود اینکه گروه سوم سخت ترین گروه مقدماتی در غرب آسیاست، اما با توجه به داشته های استقلال و تجارب بین المللی این تیم، به شخصه به موفقیت آنها و صعود از گروه مقدماتی بسیار امیدوارم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 4 خرداد 1400 بروزرسانی: 4 خرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 17

به "آمادگی ذهنی هم به اندازه آمادگی بدنی مهم است، مجیدی حواسش هست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی ذهنی هم به اندازه آمادگی بدنی مهم است، مجیدی حواسش هست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید