تعیین شرکت بیمه برای پرداخت خسارت قطع برق تا اول آذر

به گزارش ذهن خاکستری، سخنگوی صنعت برق گفت: اقدامات خوبی در حوزه بیمه صنعت برق به منظور پرداخت خسارات مشترکان ناشی از خاموشی های اخیر اجرا شده است اما تا به امروز قرارداد منعقد نشده اما فرض بر این است که اوایل آذرماه شرکت بیمه معین شود.

تعیین شرکت بیمه برای پرداخت خسارت قطع برق تا اول آذر

به گزارش خبرنگاران، مصطفی رجبی مشهدی در حاشیه بیست ویکمین نمایشگاه بین المللی برق در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر این که آخرین شرایط پرداخت خسارات مشترکان برق گفت: با توجه به این که مشترکان اطلاعات خود را ثبت کرده اند در سریع ترین زمان پرداخت ها صورت می گیرد و پیگیر این موضوع هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگاران مبنی بر آخرین شرایط نیروگاه سازی در کشور شرح داد: براساس برنامه زمانبندی قرار شده که تا پیک سال آینده 3600 مگاوات نیروگاه در مدار بهره برداری قرار گیرد و ظرف چهار سال آینده بتوانیم 15 هزار مگاوات نیروگاه را وارد مدار کنیم.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: همچنین با سرمایه گذاری بخش خصوصی حدود 10 هزار مگاوات از طریق صنایع انرژی بر تامین می شود و 10 هزار مگاوات نیز در بحث مدیریت بار ذخیره خواهیم کرد لذا در مجموع 40 هزار مگاوات می توانیم برای تامین برق کشور فراهم کنیم.

به گفته رجبی مشهدی اقدامات توامان مدیریت مصرف به همراه توسعه شبکه و احداث نیروگاه جزو برنامه های اولویت دار وزارت نیرو است و تا به امروز از این 3600 مگاوات 800 مگاوات نیروگاه ساخته و وارد مدار بهره برداری شده است.

وی با اشاره به آخرین شرایط شناسایی و کسب رمزارزها در کشور گفت: این روش به سه طریق انجام می شود، اول، کنترل ها را مقدار گیری و دوره قرائت را چک می کنیم در این شرایط اگر مصرف افزایش زیادی نداشته باشد قابل شناسایی نیست، روش دیگر الگوی مصرف در طول دوره است.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: کسانی که به صورت انبوه مصرف می کنند به راحتی شناسایی می شوند و اقدام سوم از طریق اطلاعات مردمی بوده که در اختیار سازمان های توزیع و برق منطقه ای قرار می گیرد و در مجموع از این سه طریق می توانیم رمزارزها را شناسایی کنیم.

رجبی مشهدی با بیان این که عموما استخراج کنندگان رمز ارزها از طریق دست کاری دستگاه های مقدار گیری موجب ایجاد اختلال در شناسایی می شوند اما در مجموع برنامه فشرده ای را برای این مساله در نظر گرفته ایم اما انتظار ما برای کشفیات بیش از مقدار کنونی بود، گفت: تا به امروز 220 هزار دستگاه کشف شده که این مقدار معادل 1000 مگاوات تولید برق از طریق یک نیروگاه است.

به گفته سخنگوی صنعت برق یکی از راهکارهای وزارت نیرو این بوده که برای استخراج کنندگان مجاز شرایطی را فراهم کند که بتوانند از انرژی تجدیدپذیر استفاده کنند و تهاتر انرژی داشته باشند و به محض آماده شدن این طرح و همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت این طرح را در اختیار دولت برای تصویب قرار می دهیم.

سخنگوی صنعت برق، از تکمیل 70 درصدی ذخایر سوخت نیروگاه های کشور خبر داد و گفت: انتظار می رود این همکاری با وزارت نفت ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان، زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه ریزی شده پشت سر بگذاریم.

رجبی مشهدی از افزایش 450 میلیون لیتری ذخایر نفت گاز مایع نیروگاه ها نسبت به سال قبل خبر داد و اضافه کرد: در حال حاضر فرایند سوخت رسانی به نیروگاه ها خوب بوده و انتظار می رود این همکاری با وزارت نفت همچنان ادامه داشته باشد تا با تامین مناسب سوخت و همکاری خوب مشترکان زمستان امسال را بدون خاموشی برنامه ریزی شده پشت سر بگذاریم.

وی گفت: سوخت اصلی نیروگاه های حرارتی که تامین کننده اصلی برق کشور هستند، گاز است و پس از آن نفت گاز مایع به عنوان سوخت پشتیبان استفاده می شود.

رجبی مشهدی در ادامه این نشست از آمادگی صنعت برق کشور برای مقابله با حملات سایبری خبر داد و گفت: یکی از مسائل مهمی که در هر کشوری پیش بینی می شود آمادگی برای مقابله با حملات سایبری است که در صنعت برق ایران نیز در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 265

به "تعیین شرکت بیمه برای پرداخت خسارت قطع برق تا اول آذر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعیین شرکت بیمه برای پرداخت خسارت قطع برق تا اول آذر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید