جهنم آتش و دود در شکوهیه

به گزارش ذهن خاکستری، آتش سوزی مهیبی که ساعت 6 صبح دیروز در شهرک صنعتی شکوهیه قم در محل شرکت مولدان شروع شده بود، پس از گذشت چهار ساعت به طور کامل مهار شد. آتش در شرایطی خاموش شد که دو آتش نشان دچار حادثه شدند و حال یکی از آنان وخیم است. دود ناشی از این آتش سوزی از کیلومترها دورتر دیده می شد و باعث وحشت اهالی شده بود.

جهنم آتش و دود در شکوهیه

به گزارش گروه حوادث خبرنگاران به نقل از روزنامه جام جم، ساعت 6 صبح دیروز 12 اردیبهشت ماه، درحالی که بسیاری از کارکنان کارخانه فراوری الکل در شهرک صنعتی شکوهیه قم در حال عزیمت به محل کار خود بودند، متوجه دود غلیظ و سیاه رنگی شدند که آسمان قم را پوشانده بود.

با اعلام وقوع آتش سوزی گسترده در کارخانه و با توجه به وجود موادی با قابلیت اشتعال بالا در آن محل، آتش نشانان قم به سرعت وارد عمل شدند و نیروهای امنیتی نیز، امنیت محل را تامین کردند تا آتش نشانان قم و سایر نیروهای امدادی عملیات اطفای حریق را انجام دهند.

در شرایطی که ده ها نیروی آتش نشانی کوشش می کردند تا آتش را مهار نمایند، مهدی فراهانی، سخنگوی اورژانس 115 قم از اعزام اتوبوس آمبولانس و چند دستگاه آمبولانس اورژانس به محل حادثه اطلاع داد. ساعاتی پس از ورود ماموران آتش نشانی قم به محل حادثه، پایان آتش به طور کامل مهار شد.

حمید کریمی، سخنگوی سازمان آتش نشانی قم گفت: آتش نشانان با اعلام شرایط بحرانی از سایر دستگاه ها مانند شهرداری، سازمان آب و سپاه درخواست یاری کردند و تانکرهای آبرسان شهرداری و سازمان آب نیز به محل فراخوان شدند.

وی با اشاره به این که 150 آتش نشان حریق را مهار کردند، گفت: با حضور و عملیات سریع آتش نشانان قمی، از سرایت حریق به مخازن الکل و سایر مواد قابل اشتعال جلوگیری شد اما در این حادثه، یک خودروی آتش نشانی قم و یک خودروی آتش نشانی شهرک صنعتی شکوهیه به طور کامل دچار حریق شد و از بین رفت. هم اکنون حریق مهار شده و همکاران آتش نشان در حال لکه گیری هستند.

وی در خصوص تلفات این حادثه اعلام کرد: دو نفر از آتش نشانان قم در پی این آتش سوزی دچار سوختگی شده و به بیمارستان منتقل گردیدند که یکی از آنها به علت بالا بودن درصد سوختگی هنوز در بیمارستان بستری است. از هم استانی ها تقاضا داریم برای بهبود حال وی دعا نمایند. چهار مصدوم دیگر شامل یک آتش نشان و سه کارگر کارخانه نیز به صورت سرپایی مداوا و ترخیص شدند.

علی اصغر سلطانی ، معاون دادستان قم نیز در خصوص آتش سوزی در شهرک صنعتی شکوهیه قم اظهار کرد: در این حادثه، حدود 10 دستگاه خودروی شخصی که متعلق به پرسنل کارخانه بود نیز دچار حریق صد در صدی شده است. وی با اشاره به این که خسارات واردشده بیش از 80میلیارد تومان است، اضافه کرد: بر اساس تحقیقات اولیه کارشناسان، آتش سوزی غیرعمدی بوده، اما آنالیز های لازم در خصوص علت دقیق وقوع آتش سوزی همچنان ادامه دارد ولی تا به امروز شخصی در خصوص این موضوع احضار و بازداشت نشده و تحقیقات قضایی در حال اجرا است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 خرداد 1400 بروزرسانی: 3 خرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 1

به "جهنم آتش و دود در شکوهیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهنم آتش و دود در شکوهیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید