سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ساخته شد

به گزارش ذهن خاکستری، یک شرکت دانش بنیان پیروز به ساخت سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب شد که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارایه می شود.

سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ساخته شد

پیشرفت های زیادی در حوزه فناوری در تشخیص هویت حاصل شده است و اکنون محصولات ایران ساخت این حوزه کار تشخیص را آسان کرده اند.

محصولاتی که در شرکت دانش بنیان ایرانی تولید شده اند از دقتی بالا برخوردار هستند و تا به امروز، 10 میلیون اپلت اثرانگشت تجاری سازی شده و به فروش رسیده است.

محمدرضا نوروزی مدیرعامل این شرکت دانش بنیان درمورد مهم ترین محصول دانش بنیان این شرکت گفت: سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد بر اساس چهره و اثر انگشت به صورت آنلاین و تحت وب، حاصل ترکیب سه بخش تشخیص چهره، اثرانگشت و زنده بودن است که همگی در قالب یک سامانه مشترک به مشتری ارایه می شود.

وی گفت: این نسخه، نسبت به نمونه های موجود و پیشین، پیشرفته تر است و اگرچه نسخه ساده تشخیص چهره قبلا هم وجود داشته اما با توسعه فناوری و تجاری سازی ایده های نوآورانه، این محصول اکنون بهبود یافته است.

این فناور ادامه داد: هر دو محصول تشخیص چهره و اثرانگشت، دانش بنیان شناخته شده و بخش تشخیص زنده بودن فرد، از سال 1394 تحت توسعه و تحقیق قرار گرفته و در حال حاضر نسخه بالغ آن در ترکیب با دو محصول تشخیص چهره و اثر انگشت، ارایه شده است.

نوروزی گفت: پایلوت تشخیص زنده بودن ایران ساخت، این قابلیت را دارد که 100 هزار نفر در روز را ظرف 45 روز و همچنین یک پایلوت یک میلیون نفر در روز را ظرف 75 روز انجام دهد.

وی اضافه نمود: این محصول ایران ساخت از نرم افزارها و ابزارهای داخلی استفاده می کند و می تواند در حالت ساده بر روی مرورگر اجرا شده و مستقل از سیستم عامل بر روی همه پلتفرم ها اجرا شود، همچنین نسخه تحت اندروید این محصول هم ارایه شده که می تواند صدا را به نام فاکتور تکمیلی برای تشخیص زنده بودن انتقال دهد.

وی یادآور شد: مهم ترین مزیت این محصول آن است که تمامی مقایسه ها و تاییدات در کمتر از یک دقیقه انجام می شود، اگر دستورها به درستی ارایه شود، فرد را زنده محسوب کرده و ضمناًً تصویر چهره را با تصویر قدیمی که هنگام صدور کارت ملی دریافت شده مقایسه می کند.

نوروزی با یادآوری اینکه نمونه مشابه خارجی برای تشخص چهره وجود دارد ولی ترکیب آن با اثرانگشت در بازار نیست، گفت: به شدت به فکر صادرات هستیم و امیدواریم از طریق واسطه هایی بتوانیم محصول را در این کشورها ارایه دهیم.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 5 آبان 1400 بروزرسانی: 5 آبان 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 230

به "سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سامانه ترکیبی احراز هویت و تشخیص زنده بودن فرد ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید