شاهین تازه سایپا با امکانات و موتور متفاوت، عکس

به گزارش ذهن خاکستری، شاهین پلاس نسخه جدیدی از شاهین در نظر گرفته می گردد که در زمینه هایی از جمله قوای محرکه دستخوش تغییر شده است.

شاهین تازه سایپا با امکانات و موتور متفاوت، عکس

شاهین پلاس سایپا ظاهراً به جز نشان پلاس در نمای عقب تغییر قابل توجه دیگری در زمینه طراحی نمای بیرونی به خود ندیده است. از این رو، کماکان در نمای جلو چراغ های تهاجمی و کشیده و کاپوتی با فرم عضلانی به چشم می خورند. این درحالی است که در نمای کناری به طراحی بدون جزئیات زیاد بسنده شده است. نهایتاً در نمای عقب چراغ های دو قسمته با شکل و شمایل تهاجی نهاده شده اند و سپر و درب صندوق عقب هم به شکلی ساده طراحی شده اند.

در فضای داخلی نسخه پلاس هم نمی توان تغییر چشمگیری در مقایسه با نسخه استاندارد پیدا کرد. با این حال، بنا به اعلام شرکت سایپا، شاهین پلاس در زمینه داشبورد و تریم داخلی به صورت کلی با به روزرسانی هایی همراه خواهد بود. حتی احتمال داده می گردد که کیفیت مواد داشبورد حداقل کمی بهبود پیدا کند. به غیر از این موارد، دست کم در مقطع کنونی قرار نیست تغییر دیگری در کابین نسخه پلاس اعمال گردد.

تعیینات فنی شاهین پلاس سایپا

سدان شاهین پیش از نسخه پلاس، اول از همه در نسخه گیربکس دستی با عنوان G در دسترس نهاده شد. بعلاوه مدتی پیش تعیین شد که در امسال این خودرو در دو تیپ با گیربکس اتوماتیک هم به عرضه می رسد. حالا نسخه پلاس شاهین سایپا که تازه از راه رسیده، از لحاظ تعیینات فنی تغییری قابل ملاحظه را نسبت به نسخه استاندارد تجربه نموده است.

زیر کاپوت این نسخه تازه پیشرانه 4 سیلندر 16 سوپاپ خطی تنفس طبیعی ME16 مگاموتور واقع شده است که می تواند 115 اسب بخار قدرت و 147 نیوتون متر گشتاور فراوری کند. برای انتقال نیرو آن هم دو گیربکس ارائه می گردد که یکی دستی 5 سرعته آیسین و دیگری اتوماتیک 6 سرعته DAE است. ضمن اینکه پیشرانه شاهین PLUS از سیستم زمان بندی متغیر سوپاپ ها یا VVT بهره می برد که باعث بازدهی هرچه بیشتر پیشرانه خواهد شد.

در بیشتر در این باره بخوانید.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1402 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 623

به "شاهین تازه سایپا با امکانات و موتور متفاوت، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شاهین تازه سایپا با امکانات و موتور متفاوت، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید