تور ترکیه: ممنوعیت سفر به ترکیه، مسافران چهار کشور اروپایی ممنوع الورود شدند

به گزارش ذهن خاکستری، مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای از ممنوعیت سفر به ترکیه تا اطلاع ثانوی اطلاع داد و گفت: بر اساس آخرین پروتکل های ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا مسافران غیر ایرانی از چهار کشور اروپایی انگلیس، فرانسه، دانمارک و نروژ نمی توانند وارد ایران شوند و برای ایرانی ها هم پروتکل های خاصی پیش بینی شده است.

تور ترکیه: ممنوعیت سفر به ترکیه، مسافران چهار کشور اروپایی ممنوع الورود شدند

بهترین تجربه سفر را با تور ترکیه در خاطراتتان ثبت کنید. از استانبول زیبا تا آنتالیا رویایی و بالون سواری در شهرهای ترکیه تا کلی تفریح دیگر در انتظار شماست، خاطراتی از مردم مهمانواز ترکیه که همیشه در ذهن شما خواهد ماند.

جواد هدایتی در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: بر اساس آخرین پروتکل های ابلاغ شده از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا و کمیته امنیتی و اجتماعی این ستاد، با توجه به نگرانی به وجود آمده درباره شناسایی سویه نو ویروس کرونا و شرایط شیوع آن در کشورهای دیگر محدودیت های نوی در نظر گرفته شده است.

وی اضافه نمود: از نکات مهم ابلاغیه نو که 28 آذر ماه اعلام شد، این است که تا اطلاع ثانوی اتباع خارجی از کشورهای انگلیس، فرانسه، دانمارک و نروژ نمی توانند وارد ایران شوند چرا که در این کشورها سویه نو ویروس کرونا بیشترین مقدار ابتلاء و درگیری را ایجاد نموده است. بعلاوه ایرانی هایی که از این مقاصد قصد ورود به کشور را داشته باشند ضمن داشتن کارت واکسن (یعنی دریافت هر دو دز واکسن) باید تست منفی PCR را با مدت زمان 48 تا 72 ساعت ارائه دهند.

مدیرکل ترانزیت و حمل ونقل بین المللی سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای ادامه داد: ضمناً اگر مسافران ایرانی ورودی از این کشورها دارای علائم بیماری باشند، با وجود اینکه تست شان منفی شده و کارت واکسن دارند، باید با هزینه شخصی به مدت دو هفته در مراکز معین شده قرنطینه شوند.

هدایتی با بیان اینکه کشورهای ممنوعه آفریقایی همچنان دارای ممنوعیت و محدودیت های اعلام شده در ابلاغیه های گذشته هستند، گفت: از سوی دیگر برای اتباع ایرانی مرزهای زمینی برای سفرهای گردشگری به ترکیه بسته و سفر به این کشور ممنوع شد. در این صورت تنها گروه های هفت گانه اعلام شده مانند دیپلمات ها، دانشجوها، دو تابعیتی ها و... می توانند تا اطلاع ثانوی به این کشور سفر نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 343

به "تور ترکیه: ممنوعیت سفر به ترکیه، مسافران چهار کشور اروپایی ممنوع الورود شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ترکیه: ممنوعیت سفر به ترکیه، مسافران چهار کشور اروپایی ممنوع الورود شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید