وزارت خارجه آمریکا: درباره حذف الله از پرچم ایران دخالت نداشتیم

به گزارش ذهن خاکستری، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مدعی شد که در اقدام توهین آمیز تیم ملی فوتبال این کشور در نمایش دادن تصویری اشتباه از پرچم ایران دخیل نبوده است.

وزارت خارجه آمریکا: درباره حذف الله از پرچم ایران دخالت نداشتیم

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه سی ان ان، در پی اقدام توهین آمیز تیم ملی فوتبال آمریکا در به نمایش گذاشتن موقت تصویر پرچم جمهوری اسلامی ایران، بدون نشان الله در صفحه آن در شبکه های اجتماعی، یک سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا به سی ان ان گفت که در این تصمیم گیری نهاد تیم ملی فوتبال این کشور هماهنگی و همکاری نداشته است.

این سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با مطرح کردن اظهاراتی مداخله جویانه درباره ایران، بیان نمود: ما امیدواریم یک بازی صلح آمیز و رقابتی داشته باشیم.

وی اضافه نمود که آمریکا همچنان در پی راه های حمایت از مردم ایران در قبال آن چه خشونت حکومتی علیه زنان و سرکوب بی رحمانه معترضان مسالمت جو می خواند، است.

روز یک شنبه، تیم ملی فوتبال آمریکا به سی ان ان گفته بود که می خواهد پرچم رسمی ایران را به مدت 24 ساعت به نشانه حمایت زنان در ایران جهت مبارزه شان برای حقوق بشر تغییر دهد، اما از همان ابتدا هم تصمیم داشته است که پرچم اصلی را جایگزین کند.

در پی تغییر پرچم ایران و پس از آن بیانیه فدراسیون فوتبال آمریکا درباره علت حذف کلمه الله در پرچم، فدراسیون فوتبال ایران با ارسال نامه ای رسمی به فیفا از فدراسیون فوتبال آمریکا شکایت کرد و خواهان رسیدگی جدی فدراسیون جهانی فوتبال به این تخلف فدراسیون آمریکا شد.

منبع: فرارو
انتشار: 7 آذر 1401 بروزرسانی: 7 آذر 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 556

به "وزارت خارجه آمریکا: درباره حذف الله از پرچم ایران دخالت نداشتیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت خارجه آمریکا: درباره حذف الله از پرچم ایران دخالت نداشتیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید