اسماعیلی: تا یک سال و نیم آینده به خودکفایی در صنعت کاغذ می رسیم

به گزارش ذهن خاکستری، تهران (پانا) - وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه بازدید از پروژه های سینمایی سازمان سینمایی حوزه هنری از راه اندازی شورای عالی سینما با حضور رئیس جمهور اطلاع داد.

اسماعیلی: تا یک سال و نیم آینده به خودکفایی در صنعت کاغذ می رسیم

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمهدی اسماعیلی با اعلام این خبر گفت: با حضور رییس جمهور در حال راه اندازی شورای عالی سینما هستیم.

وی افزود: در فراوریات سینمایی هیات امنای جدیدی برای بنیاد فارابی انتخاب شد که این هیات با تحلیل و انتخاب دقیقی اجرا شده به نوعی که بتواند بخش های محتوایی و ریل گذاری ها و پشتیبانی های مالی و مالی را تامین کند.

اسماعیلی بعلاوه درباره موضوع تامین کاغذ مورد احتیاج کشور گفت: ما همه زیرساخت های لازم را در اختیار داریم و تا یک سال و نیم آینده تقریبا در صنعت فراوری کاغذ به خود کفایی لازم خواهیم رسید.

هفته گذشته جلسه ای با معاون اول رئیس جمهور داشتیم و امیدواریم زمانبندی دقیق با برنامه روشن تدوین کنیم تا به 80درصد فراوری مورد احتیاج در حوزه نشر و کتاب برسیم.

وی افزود: برای مثال در طول یک سال، حدود 300هزار تن احتیاج به فراوری کاغذ داریم و این رقم در حال حاضر رقم پایینی است، ولی زیرساخت های آن فراهم است. کارخانه های کاغذ در مازندران، استان فارس و خوزستان داریم که اگر آن ها را هم فعال و از طرفی مدیریت واردات و حمایت های لازم و تسهیلات را داشته باشیم، می توانیم امیدوار باشیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 273

به "اسماعیلی: تا یک سال و نیم آینده به خودکفایی در صنعت کاغذ می رسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسماعیلی: تا یک سال و نیم آینده به خودکفایی در صنعت کاغذ می رسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید