تذکر به مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش ذهن خاکستری، تهران (پانا) - مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره اندازه رعایت پروتکل ها در مدارس گفت در صورت لازم به مدارس تذکرات لازم داده می گردد.

تذکر به مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی

به گزارش ایلنا، محمد حسین کفراشی، مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در واکنش به اینکه گفته می گردد بیشترین شکایات در مورد عدم رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به مدارس در اپلیکیشن ماسک اعلام شده است، این آمار در سامانه شکایت آموزش و پرورش به چه صورتی است، گفت: مجموعه موارد در سامانه شکایت آموزش و پرورش به صورت شکایت یا گزارش به دست ما می رسد، اگر شکایت باشد روی سامانه نام و نام خانوادگی افراد وجود دارد و ما آن را ثبت و سپس پیگیری می کنیم.

وی ادامه داد: در بعضی موارد هم شکایت ها به صورت گزارش است که در آن نیازی به نام و نام خانوادگی فرد نیست و طبق اطلاعاتی که درج شده مشکل پیگیری خواهد شد. از ابتدای مهرماه تا 14 آذر ماه در سامانه شکایت آموزش و پرورش دو هزار و 583 شکایت ثبت شده است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: ممکن است کسانی که شکایت خود را ثبت کردند، اولیا دانش آموز، همکاران فرهنگی و حتی ممکن است دانش آموز باشند اما عموم شکایت ها از طرف همکاران و یا ولی دانش آموزان مطرح شده است. این دو هزار و 583 شکایت و گزارش در موضوعات مختلفی است، به عنوان مثال بخش اعظم آن به موضوعات آموزشی سپس موضوعات اداری، پرورشی، موضوعات ثبت نام، موضوعات رفاهی، اقتصادی، حقوقی و یکسری موارد نامعین مربوط می گردد. نا معین یعنی به سایر مواردی که اشاره شد تعلق دارد.

کفراشی در ادامه اضافه کرد: در مورد مصوبات کرونا و پروتکل های بهداشتی که به صورت ویژه بوده است طی این سه ماه به طور کل 78 مورد شکایت و گزارش در سامانه ما ثبت شده است. یک بخشی از این شکایت ها مربوط به همکاران خود ما و بخشی مربوط به دانش آموزان و خانواده ها آن ها بوده البته این مقدار در کل کشور خیلی زیاد نیست.

وی اعلام کرد: البته گزارش و شکایت بعضی همکاران مبنی بر این بوده که یا بیمار بودند و یا مسائل خاصی داشتند و این طور نبوده که بگویند مدارس باز نگردد یا خاطر باز بودن مدارس شکایت داشته باشند؛ موارد شکایت متعدد بوده است. حتی معلمی بوده که عنوان نموده باید کل هفته را به مدرسه برود، در حالی که پیش تر در هفته 24 ساعت کار می کرد اما اکنون باید بیش از این کار کند. گفته شده فضای ظرفیت کلاس ها مانند گذشته نیست مثلا کلاس هایی که 30 نفره بوده و اکنون به دو گروه 15 نفره تقسیم شده، معلم باید به دو گروه آموزش دهد. البته این موارد اندک هستند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و شکایت آموزش و پرورش اضافه کرد: به غیر از این 78 مورد شکایتی مورد دیگری در حیطه کرونا نداشته ایم. در این زمینه هم آنالیز و پیگیری ها صورت گرفته و تا جایی که لازم بود به مدارس تذکر داده شده تا پروتکل ها را بهتر رعایت نمایند.

کفراشی اضافه کرد: شکایت ها در سامانه ما ابتدا در منطقه پیگیری می گردد اگر در ادامه جواب داده نگردد در سطح استان پیگیری خواهد شد. آنطور که در فضای مجازی عنوان شده تعداد زیادی از خانواده ها شکایت کردند، حداقل در سامانه شکایت ما چیزی در این زمینه نشان نمی دهد. به طور کلی چهارده میلیون دانش آموزان و یک میلیون معلم به کلاس های درس رفته اند اما 78 مورد شکایت در حیطه کرونا ثبت شده است. در هر صورت هر موردی در زمینه عدم رعایت پروتکل های بهداشتی در مدارس را پیگیری خواهیم کرد.

وی گفت: به خاطر شیوع کرونا همه مسایل و مسائلی احتمال دارد اما آموزش و پرورش کوشش می نماید به هر طریق این مسائل را حل نماید و فضای آموزش بهتر گردد. معلمان در دورانی که کرونا آغاز شد در فضای مجازی تدریس می کردند.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و شکایت آموزش و پرورش در انتها گفت: هم اکنون که باید تعداد کلاس های حضوری بیشتر گردد و باید معلمان بیشتر حضور داشته باشند می دانیم که آن ها بیشترین وقت را می گذارند و ایثار می نمایند. همکاران خودشان در این زمینه مسئولیت احساس می نمایند اما عایدی حاصل برای معلمان کم است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 30 دی 1400 بروزرسانی: 30 دی 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 318

به "تذکر به مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکر به مدارس برای رعایت پروتکل های بهداشتی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید