تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری

به گزارش ذهن خاکستری، ایسنا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری پیشنهاد شد.

تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری

علی اصغر شالبافیان در دیدار با رضا نقی پور، مدیرکل تشریفات نهاد ریاست جمهوری که با هدف احصای بسترهای مساعد همکاری دو سویه تشکیل شده بود، گفت: حضور مقامات رسمی و بین المللی کشورهای مختلف در ایران فرصتی مطلوب برای آشنایی عمیق با ظرفیت های گردشگری کشور بشمار می آید که با تشکیل کارگروهی مشترک می توان ضمن آگاهی از رویدادها و زمان میزبانی های پیش رو از این امکان برای معرفی داشته های گردشگری کشور استفاده کرد.

وی همچنین برای همکاری در تنظیم سفر مهمانان خارجی به ایران اعلام آمادگی کرد و اضافه نمود: این امکان وجود دارد که در برنامه سفر مقامات علاوه بر بازدید از یکی از استان های مطرح در حوزه گردشگری کشور، استان های کمتر شناخته شده نیز در برنامه سفر گنجانده شود.

شالبافیان همچنین برگزاری جشن های آیینی و رویدادهای فرهنگی را یکی دیگر از ابزارهای معرفی ظرفیت های فرهنگی و تاریخی ایران اسلامی به میهمانان ریاست جمهوری دانست و تاکید کرد: میتوان از کاخ موزه های تاریخی کشور به این منظور استفاده کرد.

معاون گردشگری از بهره مندی از سایر ظرفیت های موجود، مانند استفاده از خوراک های محلی در منوی ضیافت مقامات، استفاده از صنایع دستی ایران به عنوان هدیه و سوغات میهمانان، ارائه اقلام تبلیغاتی همانند کتابچه های جیبی معرفی ظرفیت های گردشگری ایران و بطور کل احصای فرصت های مستعد همکاری استقبال کرد.

در این دیدار تصمیم گرفته شد از محوطه های داخلی و بیرونی نهاد ریاست جمهوری که محل تردد و یا برگزاری جلسات مقامات بین المللی است، با برپایی نمایشگاه های محدود، نمایش تابلوها و اقلام تبلیغاتی مرتبط، امکان ارتباط عمیق تر نسبت به شناخت ابعاد مختلف و متنوع جاذبه های گردشگری ایران فراهم شود.

منبع: همگردی
انتشار: 22 آبان 1400 بروزرسانی: 22 آبان 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 248

به "تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشکیل کارگروه مشترک وزارت گردشگری و نهاد ریاست جمهوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید