طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس

به گزارش ذهن خاکستری، تهران (پانا) - رئیس سازمان خصوصی سازی طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بعد از بورسی شدن ارائه داد.

طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس

به گزارش ایسنا، حسین قربانزاده با اشاره به اینکه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس تا 15 دی ماه فرصت دارند صورت های اقتصادی خود را به سازمان خصوصی سازی ارائه نمایند، اظهار کرد: البته باشگاه استقلال صورت اقتصادی خود را ارائه داده و باشگاه پرسپولیس نیز تا موعد تیین شده ارائه خواهد داد. اگر صورت های اقتصادی شفاف نباشد، اعلام میکنیم تا اصلاح گردد اما تمام کوشش بر این است که دو باشگاه تا خاتمه بهمن ماه، وارد بورس شوند. درحال حاضر به صورت روزانه جلسه داریم تا این اتفاق حتما رخ دهد.

وی به این سوال که آیا دو باشگاه در خصوص حق پخش بازی ها با صدا و سیما به نتیجه رسیده اند یا خیر، گفت: هنوز در این مورد به نتیجه نرسیده اند اما در این راستا جلساتی را شروع نموده اند و درحال تفاهم هستند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در ادامه از ارائه پیشنهادی از سوی این سازمان برای درآمدزایی دو باشگاه اطلاع داد و مطرح نمود: منابع حاصل از واگذاری هر شرکت دولتی، به خزانه واریز شده تا صرف مصارف بودجه گردد، اما سازمان خصوصی سازی طرحی را پیشنهاد نموده است مبنی بر اینکه منابع حاصل از واگذاری، به وسیله افزایش سرمایه از محل صرف سهام با سلب حق به دو باشگاه تعلق بگیرد. درواقع 10 تا 20 درصدی که خریداری می گردد بیاد به باشگاه تزریق گردد تا درآمدزایی انجام شده و دو باشگاه شرایط مطلوب تری پیدا نمایند.

بر اساس این گزارش، اگر شرکت اندوخته یا سود انباشته ای نداشته باشد که بخواهد از آن محل افزایش سرمایه دهد، می تواند از محل آورده نقدی سهامداران و با قیمتی بالاتر از قیمت اسمی سهم اقدام به افزایش سرمایه کند؛ در این حالت به سهامداران فعلی فرصت شرکت در این افزایش سرمایه از محل اعطای حق تقدم داده می گردد که به آن افزایش سرمایه با استفاده از صرف سهام با حفظ حق تقدم گفته می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 بهمن 1400 بروزرسانی: 21 بهمن 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 340

به "طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرحی برای درآمدزایی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید