کشتی ها و جنگنده های چینی به تایوان نزدیک شدند

به گزارش ذهن خاکستری، ایسنا نوشت: وزارت دفاع تایوان گفت، 13 هواپیما و شش کشتی ارتش آزادیبخش خلق چین به حریم هوایی و آبهای پیرامون جزیره تایوان اعزام شده اند.

کشتی ها و جنگنده های چینی به تایوان نزدیک شدند

به گزارش خبرگزاری پرس اسوسیشن، در حالی که جنت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز پنجشنبه وارد چین شد، وزارت دفاع تایوان همزمان با ورود این وزیر آمریکایی به پکن گفت، شرایط را در منطقه تحت نظر قرار داده و سامانه های موشکی مستقر بر زمین خود را آماده شلیک نموده است.

در این بیانیه وزارت دفاع تایوان آمده است، چهار هواپیمای نظامی چینی شامل دو جنگنده SU-30، یک هواپیمای شناسایی BZK-005 و یک هواپیمای جنگی ضد زیردریایی Y-8 از خط میانه واقع در تنگه تایوان - خطی که به عنوان مرز غیررسمی عمل می نماید - عبور نموده و وارد حوزه جنوب غربی منطقه شناسایی دفاع هوایی تایوان شده اند.

چین، تایوان را به عنوان یکی از استانها و بخشی از قلمروی خود دانسته و حق ضمیمه کردن این جزیره به خود با توسل به زور را برای خود محفوظ دانسته و تقریباً هر روز هواپیماهای و شناورهای خود را به ماموریت در حوالی این جزیره می فرستد.

مساله حمایت آمریکا از دولت جزیره خودمختار تایوان که در سال 1949 بعد از جنگی داخلی از خاک اصلی چین جدا شد همچنان عامل بزرگ به تنش کشیده شدن روابط واشنگتن و پکن بوده است.

شی جینپینگ، رئیس جمهور چین کمی قبل از ورود جنت یلن به خاک کشورش از مقر فرماندهی شرقی ارتش آزادیبخش خلق چین بازدید کرد. حوزه عملیاتی این واحد فرماندهی در تنگه تایوان در مجاورت این جزیره واقع است.

رئیس جمهور چین در سخنرانی خطاب به رهبران این واحد فرماندهی واقع در استان جیانگسو، خواهان جهش در توسعه و آمادگی رزمی در این واحد فرماندهی شد.

رسانه های چینی گزارش دادند، شی جینپینگ بعلاوه خواهان تقویت برنامه ریزی برای جنگ و رزم و مانورهای نظامی تحت شرایط رزمی واقعی به منظور بالا بردن توانمندیهای نیروها برای جنگ و پیروزی شد.

جنت یلن در سفرش به چین برای ملاقات با شی جینپینگ برنامه ریزی ننموده است.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 17 تیر 1402 بروزرسانی: 17 تیر 1402 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 653

به "کشتی ها و جنگنده های چینی به تایوان نزدیک شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشتی ها و جنگنده های چینی به تایوان نزدیک شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید