گزارش کامل مهر از جلسه عزل عزیز، خاموشی شهاب در کمتر از یکسال

به گزارش ذهن خاکستری، به گزارش خبرنگاران، هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال صبح امروز پنجشنبه 28 بهمن با درخواست پنج تن از اعضای خود برای آنالیز شرایط همکاری یا عزل موقت رئیس فدراسیون فوتبال را در دستور کار قرار داد و در خاتمه رای به برکناری موقت او تا زمان برگزاری مجمع و مشخص تکلیف نهایی دادند.

گزارش کامل مهر از جلسه عزل عزیز، خاموشی شهاب در کمتر از یکسال

هیأت رئیسه فدراسیون در حالی در جلسه فوق العاده امروز تصمیم به عزل موقت عزیزی خادم گرفتند که دوره فعالیت او 354 روز بیشتر طول نکشید تا کمتر از یک سال بر مسند مهم ترین جایگاه مدیریتی فوتبال تکیه زده باشد.

دبیرکل همه کاره شد

این نشست در حالی از ساعت 9:30 صبح امروز رسمیت پیدا کرد که حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال کوشش زیادی برای اجرای بند به بند اساسنامه فدراسیون داشت. او از حراست وزارت ورزش نیز خواست تا به طور جدی مناع از ورود افراد متفرقه در جلسه گردد.

ورود با دست فرمان تند راننده رئیس

شهاب الدین عزیزی خادم برای حضور در نشست معین نماینده رأس ساعت 9 صبح وارد مرکز ملی فوتبال شد. او همراه با راننده خود با سرعت بسیار بالا از مقابل چشم خبرنگاران وارد مرکز ملی فوتبال شد تا نشان دهد هیچ تمایلی برای دیده شدن ندارد.

ورود خندان باند مخالف

شهره موسوی نایب رئیس حوزه بانوان فدراسیون فوتبال در حالی که با تجمع تعدادی از مالباختگان یکی از رمز ارزها که او را مقصر این اتفاق می دانستند همراه با احسان اصولی، میرشاد ماجدی، احمدرضا براتی و بهرام رضائیان با چهره خندان وارد مرکز ملی فوتبال شد تا در جلسه شرکت کند.

حباب امنیتی

حراست وزارت ورزش و فدراسیون فوتبال به طور کامل مانع ورود افراد متفرقه به مرکز ملی فوتبال شد. آنها حتی از موعود بنیادی فر خواستند تا برای حضور در مجموعه روز دیگری مراجعه کند.

خبرنگاران و اهالی رسانه از ساعت 8 در مقابل درب اصلی مرکز ملی فوتبال حضور داشتند اما به آنها نیز مجوز ورود داده نشد.

فیلمبرداری برای روز مبادا

روابط عمومی فدراسیون فوتبال به طور کامل از جلسه امروز هیأت رئیسه فیلمبرداری نموده است تا در صورت احتیاج در اختیار مراجع ذیصلاح و کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار دهد.

رفت و برگشت حامیان شهاب

با توجه به اعلام رسمی AFC مانع از حضور حیدر بهافرایند و حمیدرضا مهرعلی نواب اول و دوم عزیزی خادم شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام نموده است این دو نفر دارای مجوز قانونی برای حضور در جلسه هیأت رئیسه نیستند تا هر دو نفر محل جلسه را قبل از آغاز آن ترک نمایند.

ممانعت با ورود نزدیک ترین دوست عزیزی خادم در تیم ملی

مجتبی خورشیدی سرپرست تیم ملی فوتبال ایران قصد حضور در مرکز ملی فوتبال را داشت اما حراست استادیوم آزادی باز هم مانع از ورود او شدند. خورشیدی مدعی شد میخواهد در دفتر کار خود شرکت کند. او سپس بنا به گفته حاضران در مرکز ملی که به خبرنگاران اعلام کردند قصد داشت با عزیزی خادم مصاحبهی کوتاه و اضطراری داشته باشد اما باز هم به هیچ وجه اجازه ورود به او ندادند تا مجبور گردد در کاغذی کوچک نکات مربوطه را برای عزیزی خادم نوشته تا مسئولان حراست به او بدهند.

ورود نیروی انتظامی

نیروی انتظامی واحدهای سیاری را در اطراف مرکز ملی فوتبال مستقر نموده تا خللی در برگزاری جلسه هیأت رئیسه به وسیله مالباختگان یکی از رمز ارزها به وجود نیاید.

ورود مبهم یک فرد

داود پرهیزکار رئیس پیشین کمیته فوتسال به طرز عجیبی اجازه ورود به مرکز ملی فوتبال را پیدا کرد اما تعیین نیست او توانسته راه به جلسه هیأت رئیسه ببرد یا صرفاً جهت امور شخصی در آنجا حضور دارد.

رئیس پاسخ داد و خارج شد

جلسه رأی گیری درباره عزل یا ادامه فعالیت عزیزی خادم بدون حضور فیزیکی او در نشست برگزار گردید. در این جلسه ابتدا وی به دفاع از سوالات مطرح شده از سوی منتقدان خود در هیأت رئیسه پرداخت تا به سوالات و ابهامات پاسخ دهد. در خاتمه این جلسه اکثریت اعضای هیأت رئیسه رأی به عزل موقت شهاب الدین عزیزی خادم از پست ریاست فدراسیون فوتبال دادند.

اتحاد برای عزل

حسن کامرانی فر دبیرکل فدراسیون فوتبال از اعضای حاضر در نشست خواست تا آرای خود را مخفی نگه دارند، با این حال صحبت های زیادی درباره اتحاد هشت عضوی که می توانستند برای ماندن یا رفتن شهاب عزیزی خادم تصمیم گیری نمایند مطرح شده است. مهرداد سراجی، احمدرضا براتی، شهره موسوی، طهمورث حیدری، خداداد افشاریان، میرشاد ماجدی، احسان اصولی و بهرام رضائیان حاضر در جلسه امروز بودند.

اطرافیان شهاب وسیله جمع کردند

پیگیری های خبرنگاران، نشان می دهد تعدادی از اطرافیان همیشگی او پس از عزل موقت وی وسایل خود را جمع آوری نموده تا خداحافظی زودهنگامی با این مجموعه داشته باشند. عزیزی خادم نیز هنگام ترک مرکز ملی فوتبال با تمام کارمندان حاضر در کمپ تیم های ملی خداحافظی کرد اما حاضر به مصاحبه با خبرنگاران نشد.

چالش جدی آغاز شد

هیأت رئیسه فدراسیون فوتبال حالا با سرپرستی مهرداد سراجی نه تنها باید شفافیت را سرلوحه کار خود کند بلکه مجبور است فرایند تأیید اساسنامه را که قبلا فیفا روی آن مهر تأیید گذاشته بود دوباره به جریان بگذارد تا نظر مجلس شورای اسلامی نیز جلب گردد. آنها بعلاوه باید برای برگزاری هرچه زودتر جلسه مجمع عمومی فدراسیون برای برکناری قطعی عزیزی خادم کوشش نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 22 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 22 اردیبهشت 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 427

به "گزارش کامل مهر از جلسه عزل عزیز، خاموشی شهاب در کمتر از یکسال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش کامل مهر از جلسه عزل عزیز، خاموشی شهاب در کمتر از یکسال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید