تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا هشدار داد، گرانی بی سابقه سوخت و کاهش شدید قدرت خرید مردم در قاره سبز

به گزارش ذهن خاکستری، کمیسیون اروپا با اشاره به افزایش بی سابقه قیمت حامل های انرژی هشدار داد که این تورم قیمت ها در نهایت بر قدرت خرید مردم تأثیر می گذارد.

تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا هشدار داد، گرانی بی سابقه سوخت و کاهش شدید قدرت خرید مردم در قاره سبز

با ما سفر کنید و با تور ارزان اروپا از قاره سبز اروپا دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از یورونیوز، کمیسیون اروپا پیش بینی رشد سالانه خود را برای 19 کشوری که از ارز یورو استفاده می نمایند، افزایش داد و بیان کرد که اقتصاد این منطقه از بدترین شرایط خود طی همه گیری بهبود می یابد، چرا که مشاغلی که با مشتریان رودررو هستند، به فعالیت خود بازمی گردند.

در گزارش منظره این کمیسیون که روز پنجشنبه منتشر شد، پیش بینی رشد امسال میلادی از 4.8 درصد به 5.0 درصد و پیش بینی رشد سال 2022 از 4.5 درصد به 4.3 درصد رسید.

بر اساس این گزارش، منظره رشد به شدت به دو عامل بستگی دارد؛ جهت تکامل همه گیری کرونا و سرعت تطابق عرضه با تقاضا که پس از بازگشایی اقتصاد افزایش یافته است.

شاخه اجرایی اتحادیه اروپا بعلاوه هشدار داد که قیمت های بالای انرژی در نهایت بر قدرت خرید مردم در این منطقه تأثیر خواهد گذاشت.

در این بیانیه آمده است: قیمت های بالای انرژی در بخش عمده فروشی راه خود را به سمت قیمت های خرده فروشی برای خانوارها و فراورینمایندگان باز می نماید، هرچند با درجات و سرعت های متفاوت در کشورهای مختلف، با اثرات منفی احتمالی بر مصرف و سرمایه گذاری تجاری.

در گزارش کمیسیون اروپا بعلاوه آمده است که پس از کاهش شدید قیمت حامل های انرژی در سال 2020، این قیمت ها طی ماه گذشته با سرعت سرسام آوری افزایش یافته است و اکنون بالاتر از سطح قبل از همه گیری کروناست.

قیمت ها در بازار گاز طبیعی که به عنوان سوخت کلیدی برای فراوری برق به کار می رود، به پنج برابر رکورد خود در امسال میلادی افزایش یافته است.

تورم قیمت ها به عوامل مختلفی از جمله کاهش ذخایر، رشد مصرف پس از همه گیری و افزایش شدید تقاضا در آسیا برای گاز طبیعی مایع، نسبت داده شده است.

بر اساس این گزارش، اگر محدودیت های عرضه ادامه داشته باشد و افزایش دستمزد بالاتر از بهره وری به قیمت های مصرف نماینده منتقل گردد، تورم ممکن است بالاتر از پیش بینی ها باشد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 23 آذر 1400 بروزرسانی: 23 آذر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 277

به "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا هشدار داد، گرانی بی سابقه سوخت و کاهش شدید قدرت خرید مردم در قاره سبز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور ارزان اروپا: اتحادیه اروپا هشدار داد، گرانی بی سابقه سوخت و کاهش شدید قدرت خرید مردم در قاره سبز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید