خرید در پاریس همواره هم گران نیست! (تور ارزان فرانسه)

به گزارش ذهن خاکستری، وقتی در خیابان شانزلیزه قدم می زنید یا مسحور زیبایی خیره کننده گالری لافایت شده اید، مقاومت در برابر خرید بسیار سخت خواهد بود. حتی ممکن است به خودتان بیایید و ببینید که همه پولتان را برای خرید یک تیشرت سفید ساده خرج نموده اید! بله؛ خرید در پاریس که مرکز مد در دنیا لقب گرفته، سخت و نگران کننده است. اگر دوست دارید در دام زرق و برق تمام شدنی مراکز خرید لوکس پاریس گرفتار نشوید، توصیه می کنیم قبل از سفر فهرستی از برترین اوت لت های مقرون به صرفه پاریس تهیه کنید. خواندن این مطلب در مجله گردشگری خبرنگاران نیز شما را با راهکارهای خرید مقرون به صرفه در پاریس آشنا می نماید.

خرید در پاریس همواره هم گران نیست! (تور ارزان فرانسه)

با ما همراه باشید و با تور ارزان فرانسه از کشور عشاق دیدن کنید و در شهرهای پاریس، مارسی بگردیم و برج ایفل ، موزه لوور و دیگر جذابیت های این شهر زیبا را ببینیم

معرفی برترین فروشگاه های پاریس برای خرید ارزان

مراکز خرید را می توان بخش مهمی از جاذبه ها و تفریحات پاریس معرفی کرد. اما اگر بدانید که سراغ چه فروشگاه هایی باید بروید، خرید در پاریس همواره هم گران نیست! مواردی که در ادامه معرفی گردیده اند، اجناس خود را با قیمت معقول و مناسبی به فروش می رسانند و گزینه ای عالی برای خرید کردن در پاریس هستند. این مطلب می تواند راهنمای خرید ارزان در مرکز مد دنیا باشد!

1- فروشگاه لی BHV/ ماریس | Le BHV/Marais

لی BHV/ماریس که مردم محلی به اختصار آن را BHV می نامند، یکی از محبوب ترین فروشگاه های ارزان در کل پاریس است. این هتل در کنار میدان معروف هتل د ویل واقع شده است، ساختمانی چند طبقه است که در آن همه چیز اعم از لباس، کیف، کفش و… با قیمت هایی شگفت انگیز به فروش می رسند. اجناس فروشگاه BHV تنها به پوشاک و لباس خلاصه نمی شود و در آن لوازم خانه و انواع غذاهای بین المللی نیز به فروش می رسد.

 • آدرس شعبه اصلی: 52 Rue de Rivoli, 75004 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه، از ساعت 10 صبح تا 8 شب؛ یکشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 7 شب
 • دسترسی: برای رفتن به این فروشگاه، باید در ایستگاه مترو Hôtel de Ville در خط 1 و 11 پیاده شوید. از خطوط اتوبوس رانی 67، 76، 96، N11 یا N16 نیز باید به ایستگاه اتوبوس Hôtel de Ville بروید.

آدرس فروشگاه لی BHV/ ماریس روی نقشه گوگل

2- فروشگاه ناف ناف | Naf Naf

ناف ناف از دیگر فروشگاه های محبوب برای خرید در پاریس با برترین قیمت است. در این فروشگاه منحصرا لباس های زنانه به فروش می رسد که در کنار قیمت مناسب، کیفیت بسیار خوبی هم دارند و تنوع و زرق وبرق بی حدوحصر آن ها هوش از سر خریداران می پراند. فروشگاه ناف ناف، برای هر سلیقه ای و بودجه ای گزینه ای ارائه می نماید و کمتر پیش می آید که کسی دست خالی از آن بیرون بیاید. اجناس این فروشگاه ارزان و قیمت مناسب هستند که در آن لباس های زنانه به فروش می رسد. در این فروشگاه، رنگارنگ ترین و پرزرق وبرق ترین لباس های عمرتان را خواهید دید.

 • آدرس شعبه مرکزی: 63 Rue de Rivoli, 75001 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 8 شب؛ یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 7 شب.
 • دسترسی: برای دسترسی به این فروشگاه، باید به ایستگاه Châtelet در خط 1، 4، 7، 11 یا 14 مترو بروید. خطوط اتوبوس رانی 21، 69، 72، N11 یا N24 از ایستگاه Rivoli - Pont Neuf نیز به فروشگاه ناف ناف دسترسی دارند.

آدرس فروشگاه ناف ناف روی نقشه گوگل

3- فروشگاه سی یو سون | See U Soon

اگر دوست دارید که به سبک پاریسی ها لباس بپوشید و در عین حال نمی توانید بودجه زیادی را برای خرید لباس های گران قیمت صرف کنید، در سفر به پاریس حتما به فروشگاه سی یو سون سری بزنید. در این فروشگاه لباس هایی غیر رسمی به فروش می رسند که هم برای استفاده روزانه بسیار مناسب هستند و هم رنگ و بویی پاریسی به استایل شما می بخشند.

 • آدرس: 38b Rue de Rivoli, 75004 Paris
 • ساعت کاری: همه روزه از ساعت 10 صبح تا 8 شب؛ یکشنبه و سه شنبه از ساعت 11 صبح تا 7 بعدازظهر
 • دسترسی: برای خرید از این فروشگاه، باید با اتوبوس 67 یا 72 به خیابان Vieille du Temple - Mairie du 4e بروید.

آدرس فروشگاه سی یو سون روی نقشه گوگل

4- فروشگاه پیم کی | Pimkie

بسیاری از مسافران و حتی خود مردم پاریس، پیم کی را نسخه اروپایی Forever 21 آمریکا می دانند. در این فروشگاه که تاریخچه افتتاح آن به سال 1971 بازمی شود، انواع پوشاک برای استفاده روزمره به فروش می رسد و اگر خیلی خوش شانس باشید، می توانید لباس شبی بسیار شیک اما قیمت مناسب برای جشن ها و مرنام های مهم خود پیدا کنید. از دیگر مزیت هایی که بسیاری از مسافران را به خرید از فروشگاه پیم کی وسوسه می نماید، تنوع گسترده شلوارهای جین و لباس های طرح دار آن است.

 • آدرس: Forum des Halles, 101 Rue Berger, 75001 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 20:30 شب؛ یکشنبه از ساعت 11 صبح تا 7 شب
 • دسترسی: با خطر مترو 4، خودتان را به ایستگاه Les Halles برسانید.

آدرس فروشگاه پیم کی روی نقشه گوگل

5- فروشگاه مونوپریکس | Monoprix

برای خرید در پاریس و به ویژه خریدن سوغاتی هایی خاص و تکرارنشدنی برای دوستان و اعضای خانواده خود، فروشگاه مونوپریکس را از دست ندهید. در این فروشگاه علاوه بر انواع لباس های شیک، کت، تاپ و شلوار که قیمت بسیار مناسب و ارزان ای دارند، انواع خوراکی های خوشمزه فرانسوی، اسباب بازی و حتی لوازم خانه به فروش می رسد. همین مسئله هم آن را به یکی از برترین گزینه ها برای تجربه خرید ارزان در پاریس تبدیل نموده است.

 • آدرس: 164 Rue du Temple, 75003 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه، از ساعت 8 صبح تا 11 شب؛ یکشنبه از ساعت 9 صبح تا 7:30 شب
 • دسترسی: در خط 3 مترو، به ایستگاه Temple بروید یا در خط اتوبوس 20، 75، N12 یا N23، از ایستگاه Turbigo - République پیاده شوید.

آدرس فروشگاه مونوپریکس روی نقشه گوگل

6- فروشگاه ایتام | Etam

اگر چه ایتام در وهله اول یک فروشگاه لباس زیر است، اما در آن پوشاک دیگری اعم از پیراهن، شلوار جین و ژاکت هم به فروش می رسد که در کنار برخورداری از قیمت مناسب، بسیار شکیل و زیبا هستند. جالب است بدانید که بسیاری از مردم این فروشگاه را ویکتوریا سکرت پاریس می دانند و اجناسی را که در آن به فروش می رسند، در کمتر جایی پیدا خواهید کرد. فروشگاه ایتام در پاریس چند شعبه دارد و در هر نقطه از این شهر که اقامت داشته باشید، به راحتی می توانید یکی از شعب آن را پیدا کنید.

 • آدرس: Forum des Halles, CENTRE COMMERCIAL, 75045 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 8:30 شب، یکشبنه از ساعت 11 صبح تا 7 شب
 • دسترسی: از خط 4 مترو و ایستگاه Les Halles، می توانید به این فروشگاه دسترسی داشته باشید.

آدرس فروشگاه ایتام روی نقشه گوگل

7- فروشگاه پرومود | Promod

فروشگاه خانوادگی پرومود در اولین روزهای افتتاح خود، هرگز فکرش را نمی کرد که به چنین سطحی از موفقیت دست پیدا کند و روزی صدها شعبه در سراسر دنیا داشته باشد. البته با توجه به لباس های خاص و منحصربه فردی که در پرومود به فروش می رسد، چنین چیزی چندان هم دور از انتظار نیست. به هر حال، اینجا یکی از برترین مراکز برای خرید ارزان پاریس است و در آن انواع لباس های خوش دوخت با قیمت مناسب به فروش می رسد که با کیفیت عالی شان، گزینه های بسیار مناسبی برای استفاده روزمره محسوب می شوند.

 • آدرس: Forum des Halles, CENTRE COMMERCIAL 75001 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه، از ساعت 10 صبح تا 80:30 شب؛ یکشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 7 شب
 • دسترسی: از خط 4 مترو و ایستگاه Les Halles، می توانید به این فروشگاه دسترسی داشته باشید.

آدرس فروشگاه پرومود روی نقشه گوگل

8- فروشگاه سلیو | Celio

در فهرستی که تا اینجای کار به شما معرفی گردید، سلیو تنها فروشگاهی است که در آن فقط پوشاک مردانه به فروش می رسد. این فروشگاه در سال 1985 و به وسیله دو برادر فرانسوی تاسیس شد، اما در حال حاضر در تمامی نقاط دنیا شعبه دارد و طی نزدیک به 40 دهه فعالیت در زمینه مد و پوشاک، معروفیت بسیار خوبی برای خود رقم زده است. در فروشگاه سلیو همه چیز اعم از شلوار جین، تی شرت و کت وشلوار به فروش می رسد که همه آن ها مطابق مد روز دوخته شده اند و در کنار قیمت مناسب، کیفیت بسیار خوبی هم دارند.

 • آدرس: Forum des Halles, Rue Rambuteau Rue de lEquerre CC Forum des Halles, Niveau 3, 75001 Paris
 • ساعت کاری: دوشنبه تا شنبه از ساعت 10 صبح تا 8:30 شب؛ یکشنبه ها از ساعت 11 صبح تا 7 شب
 • دسترسی: از خط 4 مترو و ایستگاه Les Halles، می توانید به این فروشگاه دسترسی داشته باشید.

آدرس فروشگاه سلیو روی نقشه گوگل

معرفی برترین خیابان های پاریس برای خرید

اگر چه خرید در پاریس آن هم از خیابان هایی که در ادامه از آن ها نام برده شده چندان ارزان نیست، اما قدم زدن در آن ها بسیار لذت بخش است و بدون تجربه این لذت نباید پاریس را ترک کنید:

 • خیابان شانزه لیزه: بدون شک، شانزه لیزه که روزی میزبان برندهای بسیار لوکسی مانند لویی ویتون و کارتیه بود، معروف ترین خیابان پاریس برای خرید است و در آن انواع لباس های گران قیمت، اکسسوری و جواهر به فروش می رسد. برای آنکه دست خالی از شانزه لیزه برنگردید، توصیه می کنیم حتما در زمان جشنواره های تابستانی و زمستانی به پاریس بروید. در این جشنواره ها، اجناس فروشگاه ها گاه تا 70 درصد هم تخفیف می خورند.
 • خیابان سن ژرمن (Saint-Germain-des-Prés): سن ژرمن از دیگر خیابان های مشهور خرید در پاریس است. علاوه بر فروشگاه های لوکس و فروش اجناس برند و گران قیمت، وجود قدیمی ترین کلیسای شهر و رستوران هایی که در تمام دنیا و پاریس نظیر ندارند، بسیاری از مسافران را در زمان سفر به این خیابان می کشاند.
 • رو سنت اونوره (Rue Saint-Honoré): سنت اونوره، یکی از طولانی ترین مسیرهای پاریس برای خرید است که از کاخ رویال آغاز می شود و تا میدان واندوم امتداد پیدا می نماید. در فروشگاه های این خیابان لباس های گران قیمت، جواهرات و انواع اکسسوری به فروش می رسد و تعدادی از مجلل ترین هتل های پاریس نیز در سنت اونوره قرار دارند.
 • رو د فرانس بورژوئیس (Rue des Francs Bourgeois): این خیابان، محل خرید مردم محلی است و منطقه ای عالی برای گردش و ماجراجویی محسوب می شود. در فروشگاه های این خیابان اقلامی مثل انواع عطر، پوشاک و اکسسوری به فروش می رسد و در بوتیک های کوچک آن می توانید منحصربه فردترین لباس های پاریسی را پیدا کنید.
 • بلوار هاوسمان (Boulevard Haussmann): هر چیزی را که از دنیای مد و پوشاک انتظار دارید، در بلوار هاوسمان یکجا پیدا خواهید کرد. این بلوار تعدادی از برترین مراکز خرید گران قیمت پاریس را در خود جای داده است؛ به همین علت، می توانید بدون خستگی روزها در هاوسمان قدم بزنید و اجناس برند و بسیار شیک بخرید.

برندهای ارزان پاریسی

یکی از راهکارهای خرید در پاریس آن هم با کمترین قیمت، رفتن سراغ برندهای ارزانتر است. شاید شما هم مثل خیلی ها فکر کنید که برای اضافه کردن چند تکه لباس از برندهای پاریسی به کمدتان، به بودجه هنگفتی احتیاج دارید. در این صورت، حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید تا با چند مورد از برندهای ارزان پاریسی که با قیمت کم، استایل شما را پاریسی می نمایند آشنا شوید.

برند Sézane

اگرچه تاریخ ایجاد این برند به سال 2013 بازمی شود، اما در همین مدت هم معروفیت بسیار خوبی به هم زده و به یکی از محبوب ترین برندهای پاریسی تبدیل شده است. این برند در حال حاضر در بسیاری از شهرهای مهم دنیا مانند لندن و نیویورک فروشگاه دارد و اجناس بسیار منحصربه فرد، شیک و باکیفیت آن از برترین چیزهایی هستند که می توانید از پاریس به عنوان سوغاتی به خانه ببرید.

برند سنت جیمز | Saint James

بیش از 120 سال از تولد سنت جیمز در شهر نورماندی فرانسه می گذرد و این برند همچنان با قدرت در صحنه مد و پوشاک پاریس فعالیت می نماید. علاوه بر مارینی یرهای مجذوب کننده و شیک پاریسی (لباس های آستین بلند راه راه)، از این برند می توانید انواع لباس های زنانه و مردانه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب بخرید.

برند پرنسس تام تام | Princesse Tam-Tam

پرنسس تام تام از برترین برندهای فراوری لباس زیر در فرانسه است و در فروشگاه های آن باکیفیت ترین و برترین لباس های زیر به فروش می رسد. از آنجایی که اجناس برند تام تام را در هیچ کجای دنیا پیدا نخواهید کرد، توصیه می کنیم بدون خرید از این برند پاریس را ترک نکنید.

برند بابیز | Bobbies

برند بابیز به طور اختصاصی در زمینه فراوری کفش های زنانه و مردانه فعال است و کفش های بسیار باکیفیتی به سبک کلاسیک به بازار عرضه می نماید. کفش های این برند هم مطابق با مد روز اروپا فراوری می شود و هم بسیار ماندگار و راحت هستند؛ حتی اگر هر روز ساعت ها با آن راه بروید، تا چندین سال قابل استفاده خواهند بود.

برند جوناک | Jonak

برند جوناک نیز از برندهای فعال در زمینه فراوری کفش است و با توجه به اینکه در هر فصلی، بیش از 400 مدل کفش مختلف در این برند فراوری می شود، حتی سخت پسندترین افراد هم چیزی باب میلشان پیدا خواهند کرد. جوناک، از برندهای ارزان و ارزان برای خرید کفش های کلاسیک و شیک پاریسی به شمار می رود.

مراکز خرید لوکس و میان رده پاریس

به جز جاهای دیدنی پاریس مانند برج ایفل و کاخ نوتردام، به جرات می توان مراکز خرید این شهر نیز از برترین جاهای دیدنی این شهر دانست؛ به ویژه اگر پای مراکز خرید لوکس آن مانند گالری لافایت، بن مارشه، بوگرنل، کاروسل دو لوور، بازار هتل شهر و… وسط باشد. این مراکز خرید، سوای اجناس گران قیمت و بسیار زیبایی که برق از سرتان می پرانند، معماری بسیار زیبایی دارند و با توجه به امکانات رفاهی و تفریحی شان، بیشتر به یک مرکز تفریحی شبیه هستند تا مرکز خرید! به همین علت، حتی اگر قصد خرید ندارید، در سفر به پاریس نباید بازدید از آن ها را از دست دهید.

علاوه بر این، در پاریس مراکز خرید میان رده و ارزان تری مانند فروم دِ هال، ایتالی 2، آئرُویدر و… هم وجود دارد که قیمت اجناس آن ها در مقایسه با مراکز خرید لوکس پاریس مناسب تر است و گاه با 70-30 درصد تخفیف به فروش می رسند. به علاوه، اوت لت های مشهور پاریس مانند لا واله ویلاژ و اوزین سنتر نیز مکان های بسیار مناسبی برای خرید ارزان در پاریس هستند.

خرید در پاریس بخشی از سفر است!

پاریس که سال هاست در کنار میلان از مرکز های مد و زیبایی در دنیا شناخته می شود، برای هر کسی با هر اندازه بودجه و سلیقه ای چیزی برای ارائه کردن دارد و کمتر مسافری دست خالی از این شهر برمی شود. در این مطلب، راهنمای کامل خرید ارزان در پاریس را در اختیار شما قرار دادیم و تعدادی از فروشگاه ها و اوت لت های این شهر را که جنس هایی باکیفیت اما ارزان را به فروش می رسانند، معرفی کردیم.

شما چه تجربه ای از خرید در پاریس دارید؟ به نظر شما کدام مرکز خرید و فروشگاه در پاریس برای خرید سوغاتی مناسب تر است؟

سوالات متداول درباره خرید در پاریس

ارزان ترین مرکز خرید پاریس کدام است؟

فروشگاه هایی که در این مطلب معرفی گردیده اند و اوت لت های پاریس مانند لاواله ویلاژ و وان نیشن پاریس اجناس خود را با قیمت ارزان تری به فروش می رسانند و برای خرید ارزان در پاریس می توانید روی آن حساب کنید.

برترین خیابان های پاریس برای خرید کردن کدامند؟

شانزه لیزه، سن ژرمن، بلوار هاوسمان و… از جمله خیابان هایی هستند که مکانی عالی برای خرید در پاریس محسوب می شوند.

گران ترین مرکز خرید پاریس چه نام دارد؟

گالری لافایت، با معماری خیره نماینده و اجناس بسیار لوکس خود، عنوان گران ترین و لوکس ترین مرکز خرید پاریس را یدک می کشد.

منبع: فلای تودی
انتشار: 28 دی 1401 بروزرسانی: 28 دی 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 582

به "خرید در پاریس همواره هم گران نیست! (تور ارزان فرانسه)" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خرید در پاریس همواره هم گران نیست! (تور ارزان فرانسه)"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید