دبیر: آیین نامه وزارت ورزش، دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد

به گزارش ذهن خاکستری، رئیس فدراسیون کشتی در جلسه هیئت رئیسه این فدراسیون گفت: آیین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد.

دبیر: آیین نامه وزارت ورزش، دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، سیزدهمین جلسه هیئت رئیسه فدراسیون کشتی، صبح امروز (دوشنبه 24 آبان 1400) با حضور اعضا برگزار گشت.

در این جلسه که محمدرضا طالقانی، سهراب کیهانی، سید عبدالرضا موسوی عضو هیئت رئیسه و مسئولان فدراسیون کشتی از جمله علیرضا دبیر رئیس، حمید سوریان نایب رئیس و ابراهیم مهربان، سرپرست دبیری حضور داشتند، موضوعات مختلفی از جمله هزینه های ارزی برای اعزام تیم ها به مسابقات مختلف، تسویه بدهی های فدراسیون، مجوز پرداخت پاداش به کشتی گیران، تهیه تشک کشتی برای هیئت ها و ... مورد بحث و بررسی و تأیید قرار گرفت.

در ابتدای جلسه، علیرضا دبیر گزارشی از رقابت های دنیای نروژ به اعضا داد: در مسابقات دنیای نروژ، اتفاقات خوبی برای تیم ما رقم خورد اما مهم تر از این اتفاقات حفظ کردن این افتخارات در آینده است. حضور دکتر کیهانی که با هزینه شخصی به نروژ آمده بودند، در کنار تیم بسیار به ما کمک کرد چرا که ایشان در فرایند درمان آسیب دیدگی ها و به خصوص فیکس کردن پای حسن یزدانی بسیار زحمت کشید. محمد بنا و پژمان درستکار در نروژ نشان دادند که مدیر هستند و عملکرد بسیار خوبی داشتند.

رئیس فدراسیون کشتی در مورد اعزام تیم ایران به آمریکا گفت: به صورت کلی می گویم اگر کشتی گیران ما با نفرات برتر دنیا مبارزه کنند این به نفع ماست به خصوص اگر در مسابقات بین المللی باشد چرا که باختن در مسابقات بین المللی باعث می شود که کشتی گیران به نقاط ضعف و قوت خود و حریفانشان پی ببرند و در مسابقات اصلی این موضوع، رمز پیروزی آنها خواهد شد.

رئیس فدارسیون کشتی شرح داد: چند وقتی است که اساسنامه تازه فدراسیون ها از طریق وزارت ورزش ابلاغ شده اما فدراسیون کشتی در دوره قبلی یک اساسنامه جدا و مورد تأیید اتحادیه دنیای را مصوب کرد و اگر بخواهیم اساسنامه وزارت ورزش را انجام دهیم در بحث بین المللی حتما به مشکل خواهیم خورد. آیین نامه ارائه شده از سوی وزارت ورزش عملا رئیس فدراسیون را هیچ کاره کرده و در واقع دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد.

دبیر یکی از اصلی ترین دغدغه های خود را موضوع بودجه کشتی و مالیات خواند و گفت: نزدیک به 9 میلیارد پاداش کشتی گیران بوده که تقریبا باید 900 میلیون آن را به عنوان مالیات بپردازیم، به هرحال فدراسیون که نمی تواند از جوایز قهرمانان کم کند و این مالیات بر گردن فدراسیون می ماند.

وی ادامه داد: موضوع دیگری که وجود دارد اینکه ما تا سال 97 مفاصا حساب گرفتیم اما برای سال 98 نزدیک به دو و نیم میلیارد تومان مالیات برای ما حساب کرده اند. این مالیات در حالی برای ما محاسبه شده که بودجه بسیار کمی می گیریم و باید از آن بودجه کم، این مبلغ بسیار زیاد را نیز به عنوان مالیات پرداخت کنیم. کشتی هزینه های بسیار بالایی دارد و ما فقط برای مسابقات نروژ نزدیک به 110 هزار یورو هزینه ثبت نام و هتل دادیم، وزارت ورزش و جوانان باید بودجه کشتی را بدهد، در غیر این صورت ما برای اجرای برنامه های خود حتما با مشکل روبرو خواهیم شد.

قهرمان المپیک 2000 سیدنی اضافه کرد: موضوع دیگر اینکه ما امسال بالای یک میلیارد به هیئت های استانی خود کمک کردیم. اگر وزارت ورزش بودجه ما را بدهد، می توانیم بیشتر به آنها کمک و در امر تجهیز باشگاه ها و اهدای تشک کشتی به سراسر کشور بهتر عمل کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 آذر 1400 بروزرسانی: 24 آذر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 279

به "دبیر: آیین نامه وزارت ورزش، دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دبیر: آیین نامه وزارت ورزش، دست رئیس فدراسیون را برای کار کردن می بندد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید