در ساختار آموزش های علوم پزشکی به مهارت کمتر توجه شده است

به گزارش ذهن خاکستری، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران از بی توجهی به مهارت در آموزش های علوم پزشکی انتقاد کرد.

در ساختار آموزش های علوم پزشکی به مهارت کمتر توجه شده است

به گزارش گروه دانشگاه خبرنگاران، بیگ محمدی، رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران در مراسم تقدیر از دستیاران برتر آزمون دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: متاسفانه سیستم آموزشی کشور، بر مبنای آموزش تئوری پایه گذاری و توسعه یافته است و در هر بخشی از این ساختار آموزشی که می بینیم توجه کمتری به مهارت شده است.

وی اضافه کرد: بعد از فارغ التحصیلی و زمانی که به طور رسمی و بدون حضور یک استاد همراه، در شرایط و محیط متفاوت، آغاز به کار می کنید بیشتر متوجه احتیاج به مهارت می شوید.

رئیس دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران با بیان اینکه فارغ از اینکه در چه رشته ای فارغ التحصیل شده اید، گفت: سعی کنید در رشته خود برترین و مفیدترین باشید، قرار نیست تاثیرات و اثربخشی همه افراد در سطح باشد، بلکه در حد توانمندی هایتان در مجموعه ای که مشغول به فعالیت هستید برترین و اثرگذار باشید و وظایف محوله را برای کشور و مردمی که به شما احتیاجمندند به نحو احسن انجام دهید.

بیگ محمدی با اشاره به موضوع مهاجرت گفت: متاسفانه نیرو های آموزش دیده و کسانی که به حدی از توانایی رسیده اند که آماده ارائه خدمت هستند در کشور های خارجی جذب و پذیرش می شوند.

وی ادامه داد: دوره دستیاری دوره سختی است، مسائل وجود دارد، اما با تمام سختی ها می توان کار کرد و به بهبود شرایط امید داشت، همین که در طول دوره زندگی و در چهار چوب کاری خود، یک نوآوری و خلاقیت برای بهتر شدن اوضاع ایجاد کنید، کار بزرگی نموده اید.

رئیس دانشکده پزشکی علوم پزشکی تهران اظهار داشت: شرایط تحصیل در دوره پزشکی به خاطر فشردگی که دارد، دانشجویان عموما وقت فعالیت در حوزه های غیردرسی را ندارند، اما شما اکنون در برهه ای هستید که امکان پرداختن به سایر علاقه مندی های خود را دارید به آن بپردازید.

در ادامه این برنامه لباف معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده علوم پزشکی تهران با تبریک به دستیاران برتر به خاطر فارغ التحصیلی و کسب رتبه برتر در آزمون دانشنامه گفت: شما امروز به افتخار بزرگی نائل شده اید، از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه کشور که ادامه دهنده راه دارالفنون است و بیش از 170 سال قدمت دارد فارغ التحصیل شده اید.

معاون آموزش تخصصی و فوق تخصصی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران گزارش آماری از نتایج کسب شده به وسیله دستیاران دانشگاه در آزمون دانشنامه سال 1400 ارائه داد و گفت: در امسال سه هزار و 605 نفر در آزمون شرکت کردند که 554 نفر از دانشکده پزشکی تهران بودند که 54 نفر (30 درصد) حائز رتبه های 5 درصد و 91 نفر (25 درصد) حائز رتبه 10 درصد شدند.

وی اضافه کرد: در دوره فوق تخصص 383 نفر از کل کشور در آزمون دانشنامه شرکت کردند که 106 نفر (28 درصد) کل شرکت کنندگان، از دانشکده پزشکی بودند که 30 درصد حائز رتبه های برتر شدند.

لباف به نتایج دستیاران دانشکده پزشکی در آزمون دانشنامه سال 96 به بعد اشاره نمود و گفت: در سال 96 هفتاد و نه نفر، سال 97 هشتاد نفر سال 98 صد و دو نفر و سال 99 یکصد و بیست و پنج نفر و در سال 1400 نود و یک نفر از دستیاران تخصصی دانشکده در میان 10 درصد اول آزمون قرار گرفته اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 آذر 1400 بروزرسانی: 17 آذر 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 272

به "در ساختار آموزش های علوم پزشکی به مهارت کمتر توجه شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در ساختار آموزش های علوم پزشکی به مهارت کمتر توجه شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید