عشق چارلز دیکنز و ماجرای شخصیت رمان الیور تویست

به گزارش ذهن خاکستری، به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، یک متصدی و کارشناس موزه که قرار است ماه آینده نمایشگاهی از اشیا و آثار قدیمی متعلق به چارلز دیکنز افتتاح کند، اعتقاد دارد از راز بزرگی مربوط به نویسنده داستان های انگلیسی پرده برداری کرده که این کشف حقیقت با استفاده از یک جفت قوطی اشیای زینتی اجرا شده است. گفته می شود در یکی این قوطی های قلب مانند موی چارلز دیکنز وجود دارد و در دیگری موی خواهر همسرش مری هوگارت.

عشق چارلز دیکنز و ماجرای شخصیت رمان الیور تویست

لوئیزا پرایس مسئول و کارشناس موزه اختصاصی اشیای متعلق به چارلز دیکنز می گوید سال گذشته این قوطی ها را کشف کردیم و مطمئن هستیم که عشقی ممنوعه بین چارلز دیکنز و خواهر همسرش وجود داشته است. به گفته پرایس چارلز دیکنز اثر مشهورش، الیور تویست را با الهام از هوگارت نوشته است که به طور ناگهانی می میرد. موزه دیکنز گفته است قصد دارد نمایشگاهی با عنوان دیکنز، الیور تویست و داستان های شهر برگزار کند.

الیور توئیست نام دومین رمان مشهور چارلز دیکنز، نویسنده مشهور انگلیسی است که ابتدا در سال های 1837 تا 1839 میلادی به صورت پاورقی در یک ماهنامه انگلیسی منتشر می شد. الیور تویست برای اولین بار در سال 1838 میلادی به صورت کتاب در بریتانیا منتشر شد. نمایشگاه موزه دیکنز نیز قرار است آثاری از همین سال ها نمایش دهد.

طبق اسناد تاریخی چارلز دیکنز در سال های ابتدای ازدواجش با همسرش کاترین و پسرش چارلی و مری هوگارت جوان در یک خانه هم زندگی می کردند و در عین حال به کارهای مربوط به مجله و ویراستاری آن اشتغال داشت. دیکنز در این سال ها مشغول نوشتن نیکلاس نیکلبی بود. پرایس می گوید مری تقریباً هم سن کاترین بوده و گفته می شود علاقه شدیدی نیز به دیکنز داشته است. آنها وقت های بسیاری با هم سپری می کردند و حتی در نامه های مری به خانواده اش تعریف های زیادی از دیکنز شده است.

در زمانی که یکی از نمایشنامه های دیکنز در لندن در حال اجرا بود، هوگارت 17 ساله به طور ناگهانی از جایی سقوط کرده و چند روز بعد می میرد. قبل از مرگش نویسنده جوان تمام تلاش خود را برای نجات دختر جوان انجام می دهد. ظاهراً شخصیت رز میلی در رمان اولیور توئیست نیز از این حادثه الهام گرفته شده است

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 27 خرداد 1400 بروزرسانی: 27 خرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 47

به "عشق چارلز دیکنز و ماجرای شخصیت رمان الیور تویست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق چارلز دیکنز و ماجرای شخصیت رمان الیور تویست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید