عکس ، اینستاگرام تا ابد فیلتر می ماند تا روبیکا جایگزینش شود؟

به گزارش ذهن خاکستری، روزنامه سازندگی عکس جلد و تیتر اصلی خود را به این خبر اختصاص داده است که فیلترینگ اینستاگرام حذف نخواهد شد و بنای دولتی ها جایگزینی روبیکا به جای اینستاگرام است.

عکس ، اینستاگرام تا ابد فیلتر می ماند تا روبیکا جایگزینش شود؟

بنا بر ادعای روزنامه سازندگی، قرار است روبیکاجایگزین اینستاگرام شود و این پلتفرم و سوپراپ ایرانی باید خود را برای یک جهش بزرگ آماده کند. این روزنامه در توضیح این خبر نوشته است: این جمله جدیدی نیست که خیلی از پلتفرم های داخلی به مراتب بهتر از نمونه های خارجی اند و قابلیت های بهتری دارند؛ اما راهبرد جدیدی است که جمهوری اسلامی پس از آغاز اعتراضات، آن را به کار گرفته است. به همین دلیل است که مقامات وزارت ارتباطات که باید در این روزها به فکر کار و کسب مردم باشند و از رفع فیلترینگ دفاع کنند، چندین بار با ادبیات مختلف مردم را تشویق می کنند تا از پلتفرم های خارجی به پلتفرم های داخلی کوچ کنند.

خبرهای سازندگی حاکی از این است که روبیکا قرار است جای اینستاگرام را بگیرد و این پلتفرم و سوپراپ ایرانی باید خود را برای یک جهش بزرگ آماده کند. اما سوال این است که مردم، خاصه آنهایی که در پلتفرم های خارجی کسب و کاری راه انداخته اند میلی به این کوچ دارند یا نه؟

این روزنامه در ادامه اظهار داشت پس از اعتراضات داخلی و فیلترینگ اینستاگرام، نه تنها بخشی از کسب و کار کوچک مردم که روی پلتفرم های خارجی سرمایه گذاری شده بود، حتی برخی از درآمدهای دولتی هم کاهش پیدا کرده است.

4141

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 18 مهر 1401 بروزرسانی: 18 مهر 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 536

به "عکس ، اینستاگرام تا ابد فیلتر می ماند تا روبیکا جایگزینش شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، اینستاگرام تا ابد فیلتر می ماند تا روبیکا جایگزینش شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید