محققان: پس از بیدار شدن از خواب شکلات بخورید

به گزارش ذهن خاکستری، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، مصرف میان وعده شیرین به محض بیدار شدن از خواب ممکن است در واقع به چربی سوزی یاری کند.

محققان: پس از بیدار شدن از خواب شکلات بخورید

به گزارش خبرنگار گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از دیلی میل، نتایج یک آنالیز تازه نشان می دهد، خوردن میان وعده شیرین به محض بیدار شدن ممکن است در واقع به چربی سوزی یاری کند.

دانشمندان می گویند آغاز روز با شکلات می تواند فواید غیر منتظره داشته باشد؛ در این مطالعه محققان در بوستون، ماساچوست 19 زن که در دوران پس از یائسگی خود بسر می برند تحت نظر قرار دادند و دریافتند، مصرف شکلات به سوزاندن چربی و کاهش سطح گلوکز خون یاری می نماید. با این حال، کارشناسان دیگر اشاره می نمایند که در این مطالعه از یک نمونه محدود از افراد استفاده شده است.

به گفته محققان، مصرف شکلات شیر در صبح منجر به افزایش وزن نمی گردد، احتمالاً به این علت که به اسم مهار نماینده اشتها عمل می نماید.

در حقیقت نشان داده شده است که مصرف شکلات شیر در ساعات صبح به چربی سوزی و کاهش سطح گلوکز خون یاری می نماید. این احتمالاً به علت مواد شیمیایی مفیدی به نام فلاوانول است که به طور طبیعی در کاکائو یافت م گردد و اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد.

محققان می گویند، مطالعه به زنان و پس از دوره یائسگی محدود بوده، بنابراین برای تأیید این نتایج، باید مطالعات بیشتری با مردان و زنان جوان انجام گردد.

این مطالعه به وسیله متخصصان بیمارستان بریگام و زنان در بوستون و با همکاری محققان دانشگاه مورسیا در اسپانیا صورت گرفته است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 13 مرداد 1400 بروزرسانی: 13 مرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 135

به "محققان: پس از بیدار شدن از خواب شکلات بخورید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "محققان: پس از بیدار شدن از خواب شکلات بخورید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید