پنجره های نو هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می کنند؟

به گزارش ذهن خاکستری، آخرین باری که با یک هواپیمای دریم لاینر پرواز کردید، روی کدام جایگاه نشسته بودید؟ جایگاه کنار پنجره؟ از نحوه عملکرد پنجره های نو دریم لاینر تعجب نکردید؟

پنجره های نو هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می کنند؟

اگر تابه حال با هواپیمای بوئینگ 787 پرواز کرده باشید، حتما می دانید که پنجره های آن کمی متفاوت از سایر هواپیماها است. اگر برای پیدا کردن یک پرده یا کرکره دورتادور این پنجره را وارسی بکنید، خواهید فهمید که هیچ پرده ای وجود ندارد. بلکه ، دکمه هایی در زیر پنجره ها تعبیه شده است که مسافران بتوانند اندازه نوری که از پنجره به داخل می تابد را به دلخواه خود تنظیم کنند.

بدون وجود یک پرده کشویی برای مسدود کردن نور، پنجره های نو دریم لاینر چگونه کار و آسایش مسافران را فراهم می کنند؟ برای دانستن این موضوع ادامه این مقاله خبرنگاران را مطالعه کنید.

پنجره ها تنها از یک لایه شیشه ساخته نشده اند. باتوجه به اتفاقاتی که در صورت شکسته شدن شیشه ها برای کابین تحت فشار خواهد افتاد، هیچ کس تنها یک لایه شیشه ای را به عنوان پنجره هواپیما نمی پسندد. این پنجره های دریم لاینر از دو تکه شیشه تشکیل شده اند که فضای بین آن ها را یک ژل فشرده اشغال کرده است. این ژل دارای یک جریان الکتریکی است که براساس سطح تیرگی انتخاب شده از طریق مسافری که روی جایگاه مسافر می نشیند، کاهش یا افزایش می یابد. هر چه اندازه جریان الکتریکی داخل ژل بیشتر باشد، ژل تیره تر خواهد شد و در نتیجه، نور کمتری از آن عبور خواهد کرد. کمی از شدت این جریان بکاهید و ببینید که چگونه ژل به مقدار ای روشن خواهد شد که می توانید آسمان پشت آن را ببینید.

در اولین سری تولیدشده از پنجره های نو دریم لاینر، ژل داخل جداره های آن در تاریک ترین حالت خود / بالاترین سطح جریان الکتریکی به رنگ آبی تیره درمی آمدند؛ اما تاریک تاریک نمی شدند. اما، شرکت ژنتکس (Gentex) تولیدکننده این پنجره ها، فناوری آن ها را بهبود بخشید و کاری کرد که ژل به طور کامل به رنگ تیره درآید؛ طوری که راه تابش نور به داخل کابین را کاملا مسدود کنید و به مقدار کرکره های سنتی پنجره ها، تاریکی کابین را تامین کند.

علاوه بر اینکه هر مسافر می تواند تنظیم متفاوتی را برای پنجره خود انتخاب کند، خدمه کابین هم به کنترل اصلی دسترسی دارند که می توانند رنگ ژل پنجره ها را، به صورت تک به تک یا برای کل هواپیما، تغییر بدهند. این ویژگی در حالتی مفید خواهد بود که خدمه بخواهند در پروازهایی که از میان چند منطقه زمانی مختلف عبور می کنند، در زمان طلوع آفتاب تا حد ممکن از تابش نور خورشید به داخل هواپیما جلوگیری کنند و به این صورت، به مسافران کمک کنند تا بیشتر بخوابند. اما، نکته منفی آن این است که کنترل تنظیم پنجره ها به صورت دلخواه را از اختیار مسافران خارج می کند.

دفعه بعدی که با یک هواپیمای دریم لاینر مسافرت می کنید، نگاهی دقیق تر به پنجره ها بیندازید. آن ها 65 درصد بزرگ از پنجره های پیشین هستند و با دکمه های تاریک کننده کنترل می شوند. مسئولان بوئینگ می گویند که این پنجره ها (و ژل داخل آن ها) حداقل 20 سال عمر خواهند کرد و آن ها تصمیم دارند به همکاری خود با ژنتکس و سایر شرکت ها برای خلق تجربه های مشابه برای مسافران ادامه بدهند.

همیشه می توانید برای خرید بلیط هواپیما با استفاده از موتور جستجوی پرواز خبرنگاران پایین ترین قیمت بلیط ها را از بین فروشنده های معتبر مشاهده و بلیط سفر خود را به مقصدهای خارجی و داخلی شامل بلیط سیستمی، بلیط چارتری، بلیط لحظه آخری و... ارزان تر از همه جا تهیه کنید.

منبع: کجارو / thepointsguy.com
انتشار: 11 خرداد 1401 بروزرسانی: 11 خرداد 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 438

به "پنجره های نو هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می کنند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پنجره های نو هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می کنند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید