چرا ترویج پیاده روی، حرکتی محیط زیستی محسوب می گردد

به گزارش ذهن خاکستری، از امروز - دوازده فروردین 1401 - همزمان با شروع ماه آوریل، دوباره فرصت جدیدی فراهم شده است.

چرا ترویج پیاده روی، حرکتی محیط زیستی محسوب می گردد

فرصتی که با شرکت در چالش بیابان از اپ سامسونگ هلث و پیمودن سیصدهزار گام تا دهم اردیبهشت، هم یکی از برندگان باشگاه پیاده روی انجمن هوای پاک کندو باشید، هم مورد تقدیر انجمن پیاده روی کشور و گروه محیط زیست در کرسی سلامت اجتماعی یونسکو قرار گرفته و هم از ده ها جایزه متنوع بدون قرعه کشی بهره مند شوید.

ترویج پیاده روی و انجام بعضی از ترددهای روزانه بدون استفاده از وسایل نقلیه موتوری، یعنی: شادابی و سلامتی بیشتر برای خود و آسمانی آبی تر با ترافیکی روان تر و آلودگی صوتی کمتر برای شهری که در آن زیست می کنیم.

یادمان باشد که به گزارش مرکز پژوهش های مجلس شورای اسلامی، سالانه بیش از هشت میلیارد دلار به اقتصاد ایران از محل آلودگی هوا خسارت وارد می گردد؛ علاوه بر این، کم تحرکی خود سبب افزایش هزینه های درمانی به مقدار دوبرابر بودجه سالانه وزارت آموزش و پرورش است. بنابراین، هر گامی که هر شهروند ایرانی با ترک خودرو برمی دارد، یعنی عملاً ثابت می نماید که مملکت خود و هموطنانش را دوست داشته و یک یاریگرِ واقعی است که برای تداوم روشنی منزل، اولویت را به پایداری روشنایی کوچه داده است.

درود بر علی بیتاژیان و یارانش در انجمن هوای پاک کندو که با چالشِ شنبه رو پیاده برو آغاز و به هرشنبه های پیاده روی رسیدند. درود بر محمدعلی پیرانی، رییس انجمن پیاده روی کشور که از این چالش سزاوارانه حمایت می نمایند و درود بر همه حامیان اقتصادی این چالش که امیدوارم هر ماه بر تعدادشان افزوده شده و عمرشان دراز باد ...

امیدوارم روزی همه ایران عضو باشگاه پیاده روی کندو شده و برای تاب آوری دوباره وطن از خود آغاز نمایند.

*فعال محیط زیست

*منبع: خبرآنلاین

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 خرداد 1401 بروزرسانی: 9 خرداد 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 436

به "چرا ترویج پیاده روی، حرکتی محیط زیستی محسوب می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا ترویج پیاده روی، حرکتی محیط زیستی محسوب می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید