5 تله ذهنی که انگیزه تان را نابود می نماید

به گزارش ذهن خاکستری، برای هر یک از ما زندگی پیروز معنای متفاوت اما مفهوم مشترکی وجود دارد. در اینجا با تله هایی آشنا می شوید که ممکن است شما را از هدفتان دور کند.

5 تله ذهنی که انگیزه تان را نابود می نماید

به گزارش آرزو داریم زندگی مان را خودمان انتخاب کنیم و بسازیم. دوست داریم هرروز که بیدار می شویم کار هایی را انجام بدهیم که برای نوع زندگی که می خواهیم مهم هستند و ما را به آن پیروزیتی که مورد نظرمان است می رسانند؛ البته در این راستا باید نسبت به هر تله فکری که ممکن است مانعی برای رسیدن به هدف ما باشد یا سرعت پیشرفت مان را کاهش دهد، مطلع باشیم.

این نوشتار به بازی های فکر ما می پردازد. تله هایی که بسیار شایع هستند، انگیزه شما را به نابودی می کشانند و بسیاری از رویاپردازان را از ساختن یک زندگی پیروز بازمی دارند. با خبرنامه همراه باشید تا این تله های فکری و موانع پیشرفت را بشناسید!

1.به مقدار کافی توانمند نیستم

شاید به مقدار آدم های پیروز دیگری که می شناسید، توانمند و قوی نباشید، ولی مجبور هم نیستید باشید. شما درون خود نیرویی دارید که منتظر آزاد شدن است؛ و این نیرو وقتی رخ می نماید که چرایی خودتان را به روشنی تشخیص داده باشید: علت این که چرا در پی یک رویا می روید. وقتی از شرایط تان چشم پوشی می کنید و روی هدف تان تمرکز می کنید، قوی تر می شوید.

2.در گذشته شکست خوردم

اگر به گذشته خیلی از آدم هایی که امروز آن ها را قهرمان می دانیم، مثل استیو جابز، ایلان ماسک، بیل گیتس، و خیلی های دیگر نگاه کنید، داستان غلبه بر شکست را خواهید دید. هر کسی شکست را تجربه می نماید، ولی همه با آن کنار نمی آیند. اجازه ندهید شکست های قبلی شما را از پیروزیت های آینده بازدارد. شما می توانید بر شکست غلبه کنید و غلبه خواهید کرد، ولی تنها در صورتی که انتخاب شما و خواسته واقعی تان همین باشد.

3.خیلی سخت است

اگر زندگی مثل فیلم ها بود، آسان تر بود، ولی متاسفانه اینطور نیست. زندگی سخت است و پایین و بالا های زیادی دارد. اوضاع همواره همان طور که می خواهید پیش نمی رود، ایجاد تغییرات اساسی و دنبال کردن رویا ها سخت و مستلزم تحمل رنج، داشتن عزم پایدار، و غلبه بر باور های خودمحدودنماینده است. سخت کوشی به شما یاری می نماید رویای تان را باور و آن را به واقعیت تبدیل کنید. وقتی رویای تان را به واقعیت تبدیل کردید آن را ستایش کنید.

4.آدم ها درک نخواهند کرد

تغییر هراس انگیز است. اطرافیان تان را می هراساند، چون همه ما می ترسیم از منطقه امن خود خارج شویم. ما شرطی شده ایم که بیش تر عمر خود را در یک راستا تعیین بمانیم، بنابراین وقتی از آن منحرف می شویم، آدم های اطراف مان سعی می نمایند ما را متقاعد نمایند که مثل بقیه باشیم. شاید نیت شان خوب باشد، ولی آن ها جای شما نیستند. این زندگی شما است، و شما باید برای خودتان زندگی کنید.

5.هنوز وقت دارم

شاید یکی از خطرناک ترین موارد در میان این 5 تله فکری همین مورد باشد. اینکه تصور کنیم هنوز زمان داریم. زندگی واقعا کوتاه است. همه ما ممکن است خاطره ای را به یاد بیاوریم و حس کنیم انگار همین دیروز بود، ولی در واقع سال های زیادی از آن گذشته است. زندگی با سرعت از کنار ما می گذرد. این تصور که وقت داریم خطای عظیمی است. هرآنچه داریم امروز است، و باید هر روز را طوری زندگی کنیم که انگار روز آخر زندگی ماست.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 7 شهریور 1400 بروزرسانی: 7 شهریور 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 164

به "5 تله ذهنی که انگیزه تان را نابود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 تله ذهنی که انگیزه تان را نابود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید