احتمال کمبود برنج خارجی در کشور

به گزارش ذهن خاکستری، مسیح کشاورز دبیر انجمن واردکنندگان برنج در پاسخ به این سوال که آیا ستاد تنظیم بازار با درخواست حذف یا کاهش دوره ممنوعیت واردات برنج موافقت کرد یا خیر؟ گفت: در صدوچهل و یکمین جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور وزیر صنعت و برخی دیگر از مسئولان، پیشنهاد خود را برای کاهش دوره ممنوعیت واردات برنج ارائه دادیم. به این صورت که این ممنوعیت یک ماه دیرتر شروع شود و یک ما هم زودتر هم آزاد شود.

احتمال کمبود برنج خارجی در کشور

به گزارش ایسنا، وی اضافه نمود: علت پیشنهاد کاهش دوره این بود که تجربه سال های قبل نشان می داد ممکن است برخی از مسئولان با درخواست حذف دوره ممنوعیت مخالفت کنند و این مخالفت ها منجر به برقراری مجدد ممنوعیت و رسوب کالا در بنادر شود.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج ادامه داد: در حقیقت طرح موضوع کاهش حذف دوره ممنوعیت به این منظور است که تا به امروز 150 هزارتن برنج وارد کشور شده و انبار های بخش خصوصی هم ذخیره چندانی ندارد. همچنین واردکنندگان هم تمایلی به واردات برنج برای دوره ممنوعیت ندارند؛ بنابراین ممکن است کشور با کمبود برنج خارجی روبرو شود. از آن طرف هم تولیدکنندگان برنج در داخل کشور می گویند که شهریورماه برنج ایرانی وارد بازار می شود که قطعا این برنج جوابگوی ماه محرم نخواهد بود.

وی در ادامه گفت: اعضای جلسه تنظیم بازار نظر بر حذف دوره ممنوعیت داشتند و این موضوع هم تصویب شد. ولی وزارت جهاد کشاورزی با آن مخالفت کرد و قرار شد که اجرا یا عدم اجرای این مصوبه از طریق وزارت جهاد کشاورزی ابلاغ شود و همچنین تاکید شد که مسئولیت اجرا یا عدم اجرای این مصوبه هم با وزارت جهاد کشاورزی خواهد بود. با این وجود تا به امروز هیچ پاسخی از سوی آن ها داده نشده است.

کشاورز در سرانجام گفت: بار ها درخواست کردیم که با مسئولان مربوطه در وزارت جهاد کشاورزی جلسه ای در این خصوص داشته باشیم، ولی زمانی برای این موضوع اختصاص داده نشده است و به نظر می رسد که جریان ممنوعیت همچنان برقرار است و از 31 تیرماه هم آغاز می شود.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 113

به "احتمال کمبود برنج خارجی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتمال کمبود برنج خارجی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید