ایران دیگر واردات واکسن کرونا نخواهد داشت، اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل

به گزارش ذهن خاکستری، خبرگزاری خبرنگاران- وزیر بهداشت گفت: با حرکت جهادی دولت و مردم، وضع واکسیناسیون کرونا در کشور، مناسب است.

ایران دیگر واردات واکسن کرونا نخواهد داشت، اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، دکتر بهرام عین اللهی در نشست بررسی پیشرفت های موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی که با حضور وزیر جهاد کشاورزی برگزار گشت، گفت: دوست داشتیم که واکسیناسیون کرونا را با واکسن های داخلی انجام دهیم، اما زمان، اجازه نداد و ضرورت داشت که به هر شکل ممکن، واکسیناسیون با سرعت انجام شود.

وی گفت:وزارت بهداشت اعتقاد بسیار بالایی به واکسن های داخلی دارد، چون تمام مراحل ساخت و تولید را می بیند و نظارت می کند. برخی رسانه ها به ویژه رسانه های بیگانه عنوان می کردند که وزارت بهداشت چگونه واکسن های داخلی را تایید می کند، اما دقت وزارت بهداشت در این زمینه بسیار بالاست و هر واکسنی که تایید می شود، بی نظیر، با کیفیت، با اثربخشی و استاندارد های بالا است.

وزیر بهداشت ادامه داد: اعتقاد داریم که هیچ مرزی بین وزارتخانه ها و دانشگاه ها وجود ندارد و کشور و مردم، واحد هستند. هیچ مرزی بین وزارت بهداشت و جهاد کشاورزی نیست و افتخار می کنیم که وزارت جهاد کشاورزی، صرفا خدماتی نیست و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعددی دارد و امیدواریم که شاهد این اتفاق در سایر وزارتخانه ها و دستگاه های اجرایی نیز باشیم.

وی گفت: دانشمندان موسسه قدیمی و با هویت رازی، باعث افتخار ما هستند. امروز مساله هویت بسیار مهم است. آمریکا بدون هویت، ریشه و تاریخ است، اما ایران، کشوری با هویت و دارای دانشمندان نامی است و نام ایران با دانشمندان ارزشمندی همچون رازی در بزرگترین موزه های تحقیقاتی و پزشکی جهان می درخشد.

دکتر عین اللهی شرح داد: حرکت ارزنده واکسن ساز های داخلی برای مقابله با کرونا، این اطمینان را به ما می دهد که در آینده با هر تهاجم و ویروسی می توان مقابله و واکسن آن را تولید کرد و این حرکات به مردم اطمینان داد که دانشمندان، همگام با مردم هستند. برخلاف برخی کشور های همسایه که همه چیز را وارد می کنند، اما ایران، خلاقیت دارد.

وی گفت: موسسه رازی را از خودمان می دانیم و حتما حمایت می کنیم که واکسن رازی کووپارس به قیمت مناسب خرید و بعد از تامین نیاز داخلی، صادر شود. با توجه به برآورد نیاز کشور، اولویت ما واکسن های تولید داخل است، چون دیگر واردات واکسن کرونا نخواهیم داشت و عمدتا متکی به تولید داخلی خواهیم بود. شعار اصلی دولت، ما می توانیم است و در خیلی از امور با مدد مجلس، پیروز می شویم بسیاری از مسائل را حل کنیم.

وزیر بهداشت یادآور شد: در کرونا با فاجعه ملی و جهانی روبرو بودیم بگونه ای که در کشور روزانه تا 50 هزار بیمار تازه شناسایی می شدند و 700 نفر نیز جان خود را از دست می دادند. هفته گذشته جلسه ای با مدیران موسسه روبرت کخ آلمان داشتیم و تولید واکسن کرونا در پلتفرم های مختلف در ایران، باعث تعجب آن ها شده بود، اما این حرکت، نمادی از تحقق شعار ما می توانیم است.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 23 دی 1400 بروزرسانی: 23 دی 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 311

به "ایران دیگر واردات واکسن کرونا نخواهد داشت، اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران دیگر واردات واکسن کرونا نخواهد داشت، اعتقاد بالای وزارت بهداشت به واکسن های ساخت داخل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید