رفتارهای اشتباهی که مانع خوشبختی شما می شوند

به گزارش ذهن خاکستری، حتی با وجدان ترین و حساس ترین افراد هم ممکن است این رفتارهای اشتباه را انجام دهند.

رفتارهای اشتباهی که مانع خوشبختی شما می شوند

گاهی از دیگران توقع داریم برای ما کاری انجام دهند یا با ما رفتار خاصی داشته باشند. در برخی مواقع این انتظار ما بجا و درست است، ولی در بسیاری از موارد انتظار بی جایی داریم و برآورده نشدن آن موجب ناامیدی و دلسردی ما می گردد و روی روابط ما با دیگران تاثیر منفی می گذارد. در این مطلب از خبرنگاران به بیان نکات اشتباه در ارتباط با دیگران می پردازیم.

نکات اشتباه در ارتباط با دیگران

باید بدانیم که نمی توانیم همه چیز را کنترل کنیم و از دیگران توقع داشته باشیم طبق میل و خواسته ما رفتار نمایند. برای داشتن روابط بهتر باید بیاموزیم چه انتظاراتی را نباید از دیگران داشته باشیم. در ادامه، برخی از انتظاراتی را مرور می کنیم که با کنارگذاشتن آنها می توانیم شادتر زندگی کنیم و فرد پیروز تری باشیم.

توقع نداشته باشید دیگران همواره با حرف هایتان موافق باشند

اگر از آن دسته افرادی هستید که انتظار دارید دیگران با هر چیزی که می گویید موافق باشند سخت در اشتباه هستید. بیشتر مردم افکار و عقاید خودشان را دارند و این انتظار که همواره با آنچه می گویید موافقت نمایند انتظاری بی جا و غیرواقعی است. می توانید با ارائه داده ها، نتایج پژوهش ها و حقایق برای متقاعدکردن دیگران کوشش کنید، ولی تصور نکنید آن ها همواره با شما موافقت می نمایند یا باید با شما موافقت نمایند.

وقتی خودتان را گناهکار می دانید

نمی توانید انتظار داشته باشید دیگران با شما مانند فردی ارزشمند رفتار نمایند، وقتی خودتان چنین رفتاری با خودتان ندارید. همه ما گاهی مرتکب اشتباه می شویم، با مشکلاتی روبه رو می شویم و افسوس ها و حسرت هایی داریم ولی نباید خودتان را مشکل اصلی بدانید و سرزنش کنید. شما قدرت و اراده تغییر زندگی تان را دارید. پس قدر خودتان را بدانید و قدرت ها و توانایی هایتان را ببینید تا بتوانید از دیگران انتظار داشته باشید که همین برخورد را با شما داشته باشند.

احترام نگذاشتن به خود از نکات اشتباه در ارتباط با دیگران

احترام از درون خود ما آغاز می گردد. پس اگر می خواهید فرد محترمی باشید، باید ابتدا به خودتان احترام بگذارید. یعنی طوری زندگی کنید که نشان دهنده احترام به خود و عزت نفس شما باشد. آیا با افراد محترم نیز همان طور حرف می زنید که با خودتان حرف می زنید؟ رفتار شما با خودتان پایه و اساس نحوه برخورد دیگران با شما خواهد بود.

وقتی خودتان نمی دانید چه می خواهید

اگر می خواهید در زندگی اعتبار داشته باشید و بر اساس قطب نمای درونی خودتان مسیرتان را پیدا کنید، نباید از دیگران انتظار داشته باشید به شما بگویند چه می خواهید. میل و اشتیاق باید ابتدا در درون خود شما باشد. انفعال را کنار بگذارید و از عقاید و ایده هایتان پشتیبانی کنید تا بفهمید چه می خواهید و چرا آن را می خواهید. هیچ کس نمی تواند این کار را برای شما انجام دهد. برای اینکه شناخت بهتری با خود داشته باشید به مطلب این نشانه ها می گوید شما مهرطلب هستید! سر بزنید.

از دیگران توقع نداشته باشید با شما بمانند

برخی ها وارد زندگی تان می شوند و می مانند، ولی بیشتر افراد وارد زندگی تان می شوند و می فرایند. بگذارید کسانی که دیگر نمی خواهند با شما باشند از شما جدا شوند و بفرایند. آن ها که با شما می مانند کسانی هستند که در روزهای خوشی و ناخوشی کنارتان هستند و در زندگی شما مهم و باارزش هستند. حتی گاهی نیز کسی کنارتان نیست و باید روی پای خودتان بایستید، که البته تجربه خوشایندی نیست، ولی پایداری و قدرت را به شما می آموزد. گاهی یگانه سرانجام خوش دل کندن است.

انتظار داشتن از دیگران از نکات اشتباه در ارتباط با دیگران

وقتی نمی توانید افکارتان را بیان کنید، نباید از دیگران انتظار داشته باشید بفهمند به چه چیزی فکر می کنید. درک افکار خودتان از توجه به نظر دیگران مهم تر است. ابتدا درمورد اینکه به چه چیزی فکر می کنید، چه حسی دارید و چه می خواهید با خودتان صادق باشید. سپس می توانید این افکار و احساسات و خواسته ها را به دیگران انتقال دهید و بگویید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب 6 راهکار ساده برای فرار از روزمرگی را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 2 مرداد 1401 بروزرسانی: 2 مرداد 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 487

به "رفتارهای اشتباهی که مانع خوشبختی شما می شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتارهای اشتباهی که مانع خوشبختی شما می شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید