مواد غذایی برای ساخت عضلات

به گزارش ذهن خاکستری، غذاهای غنی از پروتئین مانند ماهی مواد تغذیه ای ضروری را برای ساخت عضلات فراهم می آورند.

مواد غذایی برای ساخت عضلات

مترجم: سهیلا حاجی زاده

منبع:راسخون

غذاهای غنی از پروتئین مانند ماهی مواد تغذیه ای ضروری را برای ساخت عضلات فراهم می آورند.

بسکمک از پزشکان تمرین های معمول مختلفی را برای ساخت عضلات توصیه می کنند. با این حال، تنها دنبال کردن ورزش به ساخت عضلات کمک نمی کند. در صورتی که شما سخت ورزش کنید، اما از مواد غذایی مناسب استفاده نکنید، بافت عضلات شما آسیب خواهد دید. غذاهای حاوی عناصر غذایی ضروری برای حفظ و رشد مناسب عضلات ضروری می باشند. رژیم غذایی که حاوی مقادیر مناسبی از پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی های سالم است، می تواند به ساخت عضلات کمک کند.

یک رژیم غذایی غنی از پروتئین به منظور ساخت عضلات مهم می باشد. پروتئین ها جزء مهم هر رژیم غذایی بدنسازان می باشد. بدنسازان و حتی وزنه برداران اغلب از رژیم های غذایی غنی از پروتئین به منظور افزایش عضلات خود استفاده می کنند. همانطور که همه ما می دانیم، پروتئین ها بلوک های ساختاری عضلات بدن می باشند. بنابراین افزایش جذب پروتئین به منظور ساخت عضلات ضروری می باشد. بدنسازان باید اطمینان حاصل کنند که از مقادیر کافی پروتئین به منظور دستیابی به حدبیشتر منافع استفاده می کنند.

تعدادی مواد غذایی وجود دارد که حاوی مقدار بالایی پروتئین می باشند. در صورتی که خواهان دستیابی به عضلاتی قوی هستید، گنجاندن این مواد در رژیم غذایی ضروری می باشد. شما می توانید پروتئین ها را به راحتی از طریق مصرف منابع غذایی زیر به دست آورید:

محصولات لبنی مانند شیر، پنیر و ماست، ماهی تن و ماهی آزاد، محصولات گوشتی مانند مرغ و بوقلمون

پروتئین آب پنیر منبع خوبی از پروتئین ها برای ساخت توده عضلانی می باشد. این ماده تغذیه ای به راحتی قابل هضم بوده و می تواند به طور موثری از طریق بدن مورد استفاده قرار گیرد. شما می توانید در رژیم غذایی خود پودرهای پروتئین آب پنیر قرار دهید. این مکمل های پروتئین آب پنیر یک منبع پروتئین با کیفیت عالی بوده و می تواند تاثیر مثبتی بر سیستم ایمنی بدن داشته باشد.

کربوهیدرات ها هم نقش مهمی در ساخت عضلات بدن ایفاء می کنند. غذاهای حاوی کربوهیدرات بالا بخش ضروری هر رژیم غذایی سازنده عضلات می باشند. برای توسعه عضلات، شما نیاز به گنجاندن کربوهیدرات در رژیم غذایی خود دارید. علاوه بر این که کربوهیدرات منبع اصلی انرژی به شمار می رود، آن ها تاثیر مثبتی بر فرایند ساخت عضلات هم دارند. کربوهیدرات ها انرژی مورد نیاز به منظور انجام تمرینات ورزشی را فراهم می آورند. غذاهای غنی از کربوهیدرات به شرح زیر می باشند:

غذاهایی مانند سیب زمینی شیرین، برنج قهوه ای و غلات دانه ای

بیشتر سبزیجات و میوه های حاوی کربوهیدرات

نان گندم، میوه هایی مانند سیب، موز و نوشیدنی های غنی از کربوهیدرات

چربی های سالم

چربی های سالم به افزایش توده عضلانی کمک می کنند. مصرف چربی های سالم برای رشد عضلات به شدت مفید می باشند. شما نیاز به اجتناب از مصرف غذاهای چرب به منظور پیشگیری از تولید چربی بیش از حد بدن دارید. چربی های سالم باعث تقویت سیستم ایمنی بدن شده و به حفظ عملکرد نرمال بدن هم کمک می کنند. روغن بذر کتان، اسیدهای چرب ضروری امگا 3، خشکبار و روغن زیتون در فهرست چربی های سالم قرار می گیرند. اطمینان حاصل کنید که رژیم غذایی شما حاوی مقادیر پایینی از چربی های اشباع نشده و ترانس باشد.

آب

برخی مواقع، افرادی که در پی ساخت عضلات قوی هستند، اهمیت آب را نادیده می گیرند. کاهش آب بدن در قالب عرق در طول انجام تمرینات ورزشی صورت می پذیرد. این امر می تواند با نوشیدن مقدار فراوانی آب در طول روز جبران گردد. داشتن آب کافی به منظور پیشگیری از کم آبی بدن ضروری می باشد. عضلات در صورتی که بدن آب از دست بدهند به صورت تخت به نظر می رسند. سلول های عضلات وابسته به آب برای تولید انرژی می باشند. مصرف آب مداوم تضمین می کند که مواد غذایی به صورت مناسبی به میلیاردها سلول بدن می رسند. مصرف مقدار کافی آب برای بدنسازان باعث ایجاد عضلات قوی می گردد.

برنامه غذایی برای ساخت عضلات

داشتن وعده های غذایی کوچک غنی از پروتئین ها، چربی های سالم و کربوهیدرات ها از 2 تا 3 ساعت توصیه می گردد. به عبارت دیگر، شما نیاز به 6 وعده غذایی کوچک روزانه به منظور افزایش عضله دارید. استفاده از مقادیر کمی سبزیجات در هر وعده غذایی هم به منظور افزودن مواد معدنی و ویتامین ها به رژیم غذایی ضروری می باشد. زمان مناسب برای مصرف غذاهای غنی از کربوهیدرات بعد از تمرین می باشد. بعد از تمرین، مواد تغذیه ای بسیار مهم می توانند به آسانی از طریق مصرف کربوهیدرات ها به دست آیند. استفاده از مقادیر زیاد کربوهیدرات در وعده غذایی باعث افزایش پیش از حد چربی می گردد. تنها استفاده از مقادیر مناسب کربوهیدرات به فرایند تولید عضله کمک می کند.

تمرکز بر مصرف غذاهای مناسب و دنبال کردن ورزش منظم می تواند رشد عضلات را تسریع بخشد. یک رژیم غذایی سازنده عضلات که شامل غذاهای فوق الذکر می باشد، باعث تقویت فرایند ساخت عضله می گردد.

منبع: راسخون
انتشار: 14 آبان 1400 بروزرسانی: 14 آبان 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 239

به "مواد غذایی برای ساخت عضلات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مواد غذایی برای ساخت عضلات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید