وام با سند خودرو ، با سند تک برگ وام دریافت کنید!

به گزارش ذهن خاکستری، به گزارش خبرنگاران، در بعضی از سایت های فروش وام افراد اقدام به فروش وام های خودرو خود می نمایند و به عبارتی وام خود را به فرد دیگری واگذار می نمایند. اما به غیر از آن سایت های بی نام و نشانی وجود دارند که بر روی سند تگ برگ خودرو به متقاضیان وام می دهند.

وام با سند خودرو ، با سند تک برگ وام دریافت کنید!

در این نوع از پرداخت تسهیلات بانک دخالتی ندارد و موسسات هم تحت نظر بانک نیستند. پیگیری های خبرنگاران از این سایت ها نشان می دهد، بسیاری از این موسسه ها با سرمایه فردی افراد شکل گرفته و پشتوانه ای برای آن ها وجود ندارد. یکی از این موسسات به خبرنگاران می گوید: ما طلافروشی داریم و حالا تصمیم گرفتیم موسسه آزادی تاسیس کنیم که وام می دهد

یکی دیگر از این موسسه ها درباره شرایط وام دهی بر روی سند خودرو گفت: شرط مهم و اساسی در دریافت تسهیلات با سند خودرو داشتن سند تگ برگ است در غیر این صورت موسسه وام نمی دهد.

شرط اساسی دیگر این است که تا زمانی که اقساط و کل پول دریافتی از موسسه تسویه نشده است مشتری حق فروش خودرو خود را ندارد و به عبارتی سند خودرو در رهن موسسه می ماند.

اندازه وامی که با سند خودرو مشتری دریافت می نماید در بین موسسه های مختلف فرق دارد بعضی براساس 30 درصد ارزش خودرو وام به مشتری می دهند و بعضی 40 درصد ارزش خودرو.

البته قبل از آنکه پولی تحت عنوان وام به حساب مشتری واریز گردد، باید به وسیله کارشناسان این مجموعه ها خودرو مورد آنالیز قرار بگیرد.

کارمزد دریافتی برای هر وام در بین موسسه های مختلف معمولا یکسان است و بیشتر این مجموعه ها 10 درصد کارمزد بر روی هر وام دریافت می نمایند. بعلاوه این مجموعه ها سقف بازپرداخت وام را معمولا تا سه سال بیان می نمایند و برای پرداخت وام ضامن نمی خواهند زیرا سند خودرو ضامن مشتری است.

در حال حاضر در بین بانک های فعال در شبکه بانکی، وام و تسهیلاتی به این صورت وجود ندارد و شرایط وام دهی بیشتر بانک ها سپرده گذاری بلند مدت و ارائه ضامن معتبر به بانک است. اگرچه مشتری دریافت وام از این مجموعه ها علاوه بر پرداخت ماهانه اقساط باید سود آن را هم بپردازد اما این نوع وام گرفتن را به دریافت تسهیلات از بانک ترجیح می دهند.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 21 دی 1400 بروزرسانی: 21 دی 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 309

به "وام با سند خودرو ، با سند تک برگ وام دریافت کنید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وام با سند خودرو ، با سند تک برگ وام دریافت کنید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید