چالش مجذوب کننده شرکت تسلا آغاز شد ، سیستم کامپیوتری ماشینتان را هک کنید و یک خودرو مدل 3 هدیه بگیرید

به گزارش ذهن خاکستری، شرکت تسلا یک چالش تازه و مجذوب نماینده برای کاربران خود معرفی نموده است. بر اساس این چالش در صورتی که کاربران بتوانند سیستم کامپیوتری ماشینشان را هک نمایند یک خودرو مدل 3 را هدیه می گیرند.

چالش مجذوب کننده شرکت تسلا آغاز شد ، سیستم کامپیوتری ماشینتان را هک کنید و یک خودرو مدل 3 هدیه بگیرید

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، تیم امنیتی گروه خودروسازی تسلا، در کوشش است تا بی نقص ترین خودرو ممکن را تحویل بازار دهد و بر این اساس اعلام نموده که اگر خریداران خودروهای تسلا بتوانند یک نقص مرتبط با آلوده سازی هوا را در سیستم کامپیوتری خودرو بیابند برنده یک خودرو مدل 3 خواهند شد.

البته این نخستین باری نیست که یک شرکت در کوشش است برای یافتن نواقص خود جایزه مشخص کند. حتی شرکت های سرشناس دنیای فناوری مثل مایکروسافت و گوگل نیز هر از چند گاهی جوایزی برای یافتن حفره های امنیتی سیستم عامل های خود مشخص می نمایند. این پاداش های عمدتا نقدی یاری می نماید مسائل امنیتی سریعتر پیدا شده و سیستم های هوشمند با دقت بیشتری طراحی شوند.

تسلا نیز به فکر همین تکنیک افتاده است. البته فراموش نکنیم که مسئله کیفیت خودرو همواره برای تسلا مهم بوده است و این شرکت تنها سازنده خودرو بود که در کنفرانس امنیتی ونکوور مشارکت داشت.

تسلا اعلام نموده که هر محقق سایبری که بتواند سیستم کامپیوتری ماشین های این شرکت را هک کند، جایزه ای ویژه خواهد داشت.تسلا تنها سازنده خودرویی است که روی پیدا کردن تنگناها و اشکالات نرم افزاری خودروهای خود متمرکز شده است و این نخستین باری است که این موضوعات تا این حد مهم می شوند.

دیوید لاو، معاون مدیرعامل تسلا در خصوص نرم افزارهای موجود در وسایل نقلیه، در بیانیه ای گفت: ما در حال توسعه خودروهای خود با بالاترین استانداردهای ایمنی در هر جهت هستیم و در این مسیر، همکاری با جامعه سایبری برایمان ارزش بالایی دارد.

منبع: انتخاب
انتشار: 28 آذر 1401 بروزرسانی: 28 آذر 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 564

به "چالش مجذوب کننده شرکت تسلا آغاز شد ، سیستم کامپیوتری ماشینتان را هک کنید و یک خودرو مدل 3 هدیه بگیرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالش مجذوب کننده شرکت تسلا آغاز شد ، سیستم کامپیوتری ماشینتان را هک کنید و یک خودرو مدل 3 هدیه بگیرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید