5 نکته ساده برای لذت بردن از خواب عمیق در گرما

به گزارش ذهن خاکستری، این روز ها سراسر دنیا با موج گرمای شدید روبرو است؛ به خصوص انگلیس که تابستان سال جاری گرم ترین هوا را تجربه می نماید.

5 نکته ساده برای لذت بردن از خواب عمیق در گرما

به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از العین، با گرمای شدید، بیشتر ما به شدت عرق می کنیم و دچار مشکل در خواب راحت می شویم؛ زیرا گرما به شدت بر لذت بردن ما از خواب خوب شبانه تاثیر می گذارد.

در گزارش زیر نکات مفیدی برای داشتن خواب راحت و عمیق در تابستان با وجود گرما ارائه شده است:

1- پرهیز از خواب قیلوله

هوای گرم باعث می گردد در طول روز کمی احساس بی حالی کنیم؛ زیرا انرژی بیشتری برای تنظیم دمای داخلی خود مصرف می کنیم. اما اگر خواب شما در شب ناآرام است، سعی کنید از چرت زدن در طول روز که هوا گرم است، اجتناب کنید. این خواب آلودگی می تواند ارزشمند باشد. آن را برای زمان خواب ذخیره کنید.

2- خود را به یک روال عادت دهید

هوای گرم می تواند شما را تشویق کند تا عادت های خود و برنامه خواب خود را تغییر دهید؛ بنابراین سعی کنید به زمان خواب و برنامه معمول خود پایبند باشید. کار هایی را که معمولا قبل از خواب انجام می دهید، انجام دهید.

3- اصول اولیه را به خاطر بسپارید

تمام اقدامات را انجام دهید تا مطمئن شوید که اتاق خواب شما تا حد ممکن در شب خنک است و در طول روز، پرده ها را پایین بکشید تا از تابش اشعه های خورشید جلوگیری کنید. مطمئن شوید که پنجره های سمت آفتابی خانه خود را ببندید.

4- از روتختی سبک بهره ببرید

سعی کنید از ملحفه های نخی نازک بهره ببرید؛ زیرا عرق را جذب می نماید و همواره سعی کنید از ملحفه های سبک بهره ببرید تا در شب گرما زده نشوید.

5- جوراب خنک بپوشید

پس از روشن کردن فن و تهویه مطبوع، اگر از داغ شدن اندام ها رنج می برید، جوراب ها را در یخچال خنک کنید و بپوشید؛ زیرا خنک شدن پا ها دمای کلی پوست و بدن را کاهش می دهد.

منبع: فرارو
انتشار: 14 مرداد 1401 بروزرسانی: 14 مرداد 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 499

به "5 نکته ساده برای لذت بردن از خواب عمیق در گرما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 نکته ساده برای لذت بردن از خواب عمیق در گرما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید