سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است

به گزارش ذهن خاکستری، نوروزبای حاجی تاغان اولی در کنفرانس ضرورت هماهنگی بین ادیان و مذاهب در دوران چالش های مدرن در نورسلطان قزاقستان گفت: سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است.

سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است

به گزارش خبرنگاران به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، نوروزبای حاجی تاغان اولی، مفتی اعظم و رئیس اداره دینی مسلمانان قزاقستان در کنفرانس بین المللی با موضوع ضرورت هماهنگی بین ادیان و مذاهب در دوران چالش های مدرن که به وسیله شهرداری نورسلطان به مناسبت 18 اکتبر سالروز تفاهم دینی برگزار گردید، شرکت کرد.

نوروزبای حاجی تاغان اولی در سخنرانی خود، گفت: هنگامی که رسول گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) شهر مقدس مکه را با نگاه رحمانی خود فتح کرد، به مناسک مذهبی سایر ادیان احترام گذاشت.

وی اضافه کرد: ما این امر را یک درس مهم و یک مثال فراموش ناشدنی برای هر کسی که مسئول هر بخشی است، تلقی می کنیم. منش و سیره اخلاقی رسول خدا(ص) همچنان برای همه بشریت، اسوه و الگو خواهد بود.

نوروزبای حاجی تاغان اولی ادامه داد: این واقعیت که 18 اکتبر در کشور قزاقستان به ابتکار نورسلطان نظربایف اولین رئیس جمهور به عنوان روز تفاهم دینی نامگذاری شد و به این تاریخ اهمیت خاصی داده می گردد، معنای خاصی دارد زیرا آینده بدون حضور معنویت و دین معنا و مفهوم ندارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 20 تیر 1401 بروزرسانی: 20 تیر 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 475

به "سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیره اخلاقی رسول خدا الگوی تمام بشریت است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید