مگس های سفید، تابستان امسال هم در تهران حضور خواهند داشت

به گزارش ذهن خاکستری، تابستان امسال هم شاهد حضور مگس های سفید معروف به سفیدبالک ها خواهیم بود.

مگس های سفید، تابستان امسال هم در تهران حضور خواهند داشت

محمدحسین بازگیر رئیس اداره محیط زیست شهر تهران با اشاره به اینکه این گونه حشرات عموماً از آفات مزارع کشاورزی و سم پاشی های بی رویه برای مبارزه با آفت به وجود می آیند، گفت که برای شناسایی و کاهش این گونه حشرات مزاحم اقدامات و پژوهش های علمی انجام شده و روش های مؤثری برای مبارزه با افزایش جمعیت مگس های سفید به کار گرفته شده است.

وی از جمله اقدامات برای از بین بردن سفیدبالک ها را شست و شوی درختان و تجهیز درختان به برچسب های زردرنگ بیان نمود و اضافه کرد که متأسفانه با همه این اقدامات هنوز ریشه کن نشده اند و امسال با همین گونه حشرات روبرو خواهیم بود، اما با توجه به اینکه، نمایشگرهایی را که شناساگر این حشرات هستند دنبال کرده و با توجه به اقداماتی که انجام شده امیدواریم امسال شاهد حضور کمتر این حشرات باشیم.

بازگیر در ادامه همچنین به شرایط گرد و غبار در شهر تهران اشاره کرد و گفت که در جنوب و غرب تهران منطقه ها خشک و نیمه بیابانی وجود دارد که به شدت آسیب دیده و در این منطقه ها معادن شن و ماسه در حال فعالیت هستند که این عوامل باعث ناپایداری در شرایط خاک منطقه شده اند و با وزش باد در آن منطقه ها، شاهد حضور گرد و غبار در تهران می شویم.

وی ادامه داد که گرد و غبارهایی هم وجود دارند که از فواصل دورتری وارد تهران می شوند و حتی منشأ خارجی دارند.

بازگیر همچنین بیان نمود که بخش عمده ای از آلودگی هوای تهران ذرات با قطر کمتر از 2/5 میکرون هستند که ریشه در بیابان ها، اراضی آسیب دیده و معادن بهره برداری شده، دارند.

وی گفت که عاملی که باعث می شود عدد شاخص ما به سمت ناسالم شدن پیش برود، گازهای حاصل از احتراق ناقص سوخت ها در خودروهاست.

رئیس اداره محیط زیست شهر تهران همچنین مواردی همچون بیابان زدایی، پیگیری ارتقای مدیریت تالاب ها و اجرای برنامه های احیای برخی منابع آبی کشور مانند دریاچه ارومیه و مالچ پاشی را از جمله اقدامات انجام شده برای مبارزه با گرد و غبارها بیان نمود.

منبع: کجارو / خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 بهمن 1400 بروزرسانی: 13 بهمن 1400 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 332

به "مگس های سفید، تابستان امسال هم در تهران حضور خواهند داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مگس های سفید، تابستان امسال هم در تهران حضور خواهند داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید