یک روز قبل از سفر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

به گزارش ذهن خاکستری، مهم ترین کارهای قبل از سفر

انجام بسیاری از کارهای قبل از سفر همیشه گیج کننده بوده است و اگر ندانید که چه کارهایی را یک روز قبل از سفر باید انجام دهید، استرس می گیرید. بنابراین یک روز قبل از شروع سفر بی خیال دراز نکشید و کارهایی را که مجله خبرنگاران به شما پیشنهاد می دهد را حتماً انجام دهید تا زمان حرکت به سوی فرودگاه بدون هیچ نگرانی و استرسی چمدان خود را بردارید و سوار تاکسی شوید. زمان سفر خود را مشخص کرده اید و بلیط هواپیمای خود را هم گرفته اید. شاید کمی از چمدان خود را نیز آماده کرده اید اما این کارها را باید حتماً انجام دهید.

یک روز قبل از سفر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

تمام وسایل الکترونیکی خود را شارژ کنید

موبایل، کامپیوتر و لپ تاپ، دستگاه جی پی اس، تبلت، وسایل بازی برقی کودکتان، دستگاه اصلاح برقی تان و در کل هر وسیله شارژی و برقی را که با خود به همراه دارید را شارژ کنید. تمام این وسایل باید یک روز قبل از سفرتان آماده و شارژ شده باشند. اگر به سفرهای برون مرزی می روید، مطمئن باشید که آداپتورهای لازم در کشور نو را به همراه داشته باشید. از کارهای قبل از سفر باید چک کردن ولتاژ برق مقصد و خرید آداپتورهای لازمه باشد. یک روز قبل از سفر هنوز برای تهیه این وسایل وو انجام این کارها وقت کافی دارید و بهتر است که آن ها را از قلم نیاندازید. اگر در این روز وقتی برای رفتن به فروشگاه ندارید، با هتل خود تماس بگیرد. بیشتر هتل ها برای مهمانان خود فروشگاه ها و مغازه هایی دارند که آداپتور می فروشند. با هتل تماس گرفته و از آن ها سوال کنید که آیا این وسیله را در فروشگاه خود دارند یا خیر!

خرید ارز مسافرتی

از کارهای قبل از سفر پس از رزرو بلیط هواپیما و هتل خود یا بعد از خرید تور، برای خرید ارز مسافرتی و تبدیل پول به بانک های مربوطه مراجعه کنید. همچنین تهیه و داشتن مقداری پول نقد در جیبتان می تواند موضوع مهمی در سفر باشد که شما را از رفتن به بانک در سفر باز می دارد. یادتان باشد که شما نمی توانید از دستگاه های کارت خوان کشور مقصد استفاده کنید و کارت های اعتباری بین المللی ندارید، بنابراین هر مقدار که برای کل سفرتان پول لازم دارید، را به صورت نقد خریداری کنید و با خود به همراه داشته باشید.

دانلود

در خانه و زمانی که هنوز دسترسی راحتی به اینترنت وای فای دارید، زمان بسیار مناسبی برای دانلود کتاب های الکترونیکی، برنامه های تلویزیونی مورد علاقه تان، موسیقی یا فیلم مورد علاقه تان خواهد بود. تمام آنچه که نیاز دارید را برای تبلت، لپ تاپ یا دیگر لوازم خود دانلود کنید. منتخبی از آهنگ هایی که دوست دارید در جاده گوش دهید را دانلود کنید.

سایت ایرلاین هواپیمایی را که از آن بلیط هواپیمای خود را خریده اید چک کنید یا از راهنمای سفر خود بپرسید که در هواپیما یا فرودگاهی که می خواهید در آنجا پیاده شوید چه امکانات سرگرم کننده ای وجود دارد. سپس بر طبق آن هر برنامه و اپلیکیشن سرگرم کننده ای که دوست دارید، دانلود کنید. یکی دیگر از برننامه هایی که شاید دوست داشته باشید که دانلود کنید، برنامه های سفرتان است. مطالب قبلی ما را در مجله بخوانید و ببینید که به چه اپلیکیشن هایی ممکن است در سفر نیاز پیدا کنید.

محکم کاری، محکم کاری، محکم کاری

دقیقاً یکی از کارهای قبل از سفر دوباره چک کردن زمان پرواز، زمان رسیدن به مقصد، تماس با آژانس مربوطه برای چک کردن وسایل مورد نیازتان قبل از سفر و … است. با آژانس تماس بگیرید و از پرواز خود دوباره مطمئن شوید. شاید پروازها لغو شده باشند یا زمان حرکت تور به تأخیر افتاده باشد. با هتل خود تماس بگیرید و از رزرو اتاق خود مطلع شوید و به مهماندار هتل دوباره ساعت ورود خود را یادآوری کنید. از هتل بپرسید در صورتی که اتاق شما مسئله ای داشت آیا امکان تعویض آن وجود دارد یا نه! همچنین تمام موارد بالا را می توانید از راهنمای سفر خود نیز بپرسید.

تمام قبض های خود را بپردازید

تما بدهی ها و قبل هایی را که ممکن است در زمان سفر شما به دستتان یا خانه تان برسد را بپردازید. هیچ قبضی را از قبل نپرداخته نگذارید. تمام جوانب احتیاط را رعایت کنید. یکی از کارهای قبل از سفر چک کردن حساب بانیک تان خواهد بود. مطمئن باشید که در نبود شما، کسی باشد که قبض های شما را دریافت کند یا ارگ اتفاقی افتاد به شما خبر بدهد. فکر کنید که در هنگام سفر، به دلایلی نمی توانید به موقع به کشور خود برگردید، در نتیجه کارهای بانکی مربوط به این جور مواقع را نیز انجام دهید.

آب و هوا را چک کنید

انجام این کار بسیار هوشمندانه خواهد بود.در هفته ای که پرواز دارید، حوواستان به آب و هوا باشد. این کار از کارهای قبل از سفر شما است که اطمینان بیشتری به شما می دهد. چرا که همیشه پیش بینی آب و هوا در حال تغییر است. به هرحال مهم ترین زمان برای بررسی آب و هوا، یک روز قبل از سفر است. نه تنها آب و هوای مکانی که هستید را بررسی کنید، بلکه آب و هوای مقصد را نیز بررسی کنید تا اگر وسیله ای لازم دارید، قبل از سفر بردارید.

چمدان خود را ببندید

بر اساس محلی که می روید تمام وسایل مورد نیاز خود را بردارید. چمدان خود را کامل ببندید و اگر گیج می شوید، سعی کنید از وسایل مورد نیاز خود لیستی تهیه کنید. بستن چمدان سفر خود را بهتر است از چند روز قبل تر از سفر شروع کنید. یکی از کارهای قبل از سفر بسته بندی وسایل مورد نیاز در سفر است. اگر به وسیله ای نیاز پیدا کردید، فرصت تهیه آن را خواهید داشت. پس از بستن چمدان، تمام بارهای خود را وزن کنید. ببینید که وزن وسایلتان از مزن مجاز بار برای پرواز و سفر بیشتر نباشد. همیشه سعی کنید که در هنگام شروع سفر بار کمتری را بردارید تا برای سوغاتی ها و خریدهایتان در برگشت جا داشته باشید.

منبع: smartertravel.com

منبع: الی گشت
انتشار: 2 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 406

به "یک روز قبل از سفر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک روز قبل از سفر چه کارهایی را باید انجام دهیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید