10 کار کاملاً عادی که در برخی کشورهای جهان ناپسند شمرده می گردد

به گزارش ذهن خاکستری، اگر در ایتالیا برای خوردن غذا به رستوران رفتید، از درخواست ظرف برای بردن به جامانده غذای خود پرهیز کنید چون ایتالیایی ها این کار را توهینی به غذا و فرهنگ کشور خود می دانند. غذا بخش جدایی ناپذیر تجربه رستوران رفتن است و بسیار مهم است که قدردانی خود را نسبت به غذایی که سرو می گردد ابراز کنید.

10 کار کاملاً عادی که در برخی کشورهای جهان ناپسند شمرده می گردد

هر کشوری فرهنگ مخصوص به خود را دارد، به همین علت پیش از سفر به هر کشوری باید با فرهنگ آن آشنا شد تا از ایجاد موقعیت های ناخوشایند جلوگیری گردد.

1- کره جنوبی: پوشیدن لباس های یقه باز و بندی

در کره جنوبی لباسی که قفسه سینه و شانه ها را نشان دهد را باز و بدن نما می دانند. علتش این است که در فرهنگ کره جنوبی پیدا بودن بخشی زیادی از پوست کار ناپسند و بی ادبانه ای شمرده می گردد. با این حال، پوشیدن دامن های کوتاه از مقبولیت اجتماعی برخوردار است.

2- ژاپن: دادن انعام

اگر روزی به ژاپن سفر کردید پول خردهایتان را پیش خودتان نگه دارید. در فرهنگ ژاپن، ارائه خدمات را بخش لاینفک یک شغل می دانند و به همین علت احتیاجی به دادن انعام برای ابراز قدردانی نیست. در حقیقت، ممکن است کار توهین آمیزی تلقی گردد، چون این معنای ضمنی را دارد که شخص خدمات دهنده به امید دریافت پول بیشتر کار خود را انجام داده، نه انجام وظایف شغلی خود با افتخار.

3- ژاپن: فین کردن در ملأعام

در ژاپن فین کردن در مکان عمومی را بسیار ناپسند می دانند چون کاری توهین آمیز و غیربهداشتی تلقی می گردد. بنابراین اگر طی سفرتان به ژاپن در بینی خود احساس گرفتگی کردید، برای فین کردن حتماً به یک مکان خصوصی بروید یا تا برگشتن به اتاق هتل تان صبر کنید.

4- ایتالیا: گرفتن ظرف از رستوران برای بردن به جامانده غذا

اگر در ایتالیا برای خوردن غذا به رستوران رفتید، از درخواست ظرف برای بردن به جامانده غذای خود پرهیز کنید چون ایتالیایی ها این کار را توهینی به غذا و فرهنگ کشور خود می دانند. غذا بخش جدایی ناپذیر تجربه رستوران رفتن است و بسیار مهم است که قدردانی خود را نسبت به غذایی که سرو می گردد ابراز کنید.

بنابراین خود را برای لذت بردن از تک تک لقمه هایتان آماده کنید و رستوران را راضی ترک کنید. و اگر بر حسب اتفاق مقداری از غذایتان باقی ماند انتظار نداشته باشید که آن را برایتان بسته بندی نمایند تا با خود ببرید.

5- تایلند: غذا خوردن با چنگال

اگر قصد سفر به تایلند را داشتید و از قضا دوست دارید غذایتان را چنگال بخورید، بهتر است در عادت خود تجدیدنظر کنید. استفاده از چنگال برای خوردن غذا را در تایلند ناپسند می دانند. به جای این کار، خودتان را به استفاده از قاشق و چنگال عادت دهید؛ از قاشق برای برداشتن غذا استفاده می گردد و از چنگال برای هل دادن غذا به سمت قاشق.

6- مراکش: ترک محل بعد از اولین خداحافظی

در مراکش هنگام رفتن به خانه دیگران باید خودتان را برای خداحافظی های طولانی آماده کنید. در این کشور رسم بر انجام خداحافظی های چندباره است و ترک محل بعد از تنها یک بار خداحافظی را کار بی ادبانه ای می دانند. در حقیقت، این کار نشانه بی حوصلگی یا بی علاقگی تلقی می گردد.

بنابراین اگر قصد سفر به شمال آفریقا را داشتید، خودتان را برای صرف وقت و خداحافظی های چند باره پیش از رفتن آماده کنید.

7- چین: فرو کردن چاپ استیک درون برنج

در چین فرو کردن عمودی چاپ استیک درون غذای خود را بی ادبانه می دانند، چون این کار یادآور مناسک مراسم های سوگواری است. به علاوه، باید از اشاره کردن با چاپ استیک های خود پرهیز کنید، چون این کار هم ممکن بی ادبانه تلقی گردد.

8- پرتغال: استفاده از جوهر قرمز

در پرتغال استفاده از جوهر قرمز برای نوشتن را ناپسند می دانند. احتمالاً علتش این است که اشتباه و حسی منفی را تداعی می نماید. بنابراین استفاده از جوهر قرمز ممکن است توهین آمیز تلقی گردد. به همین علت اگر قصد سفر به پرتغال را داشتید و تمایلی هم دلخور کردن دیگران ندارید، به جای قرمز از اتوماتیک آبی یا مشکی بهره ببرید.

9- ویتنام: ضربدری کردن انگشتان

ضربدری کردن انگشتان در این کشور بسیار تابو است. ویتنامی ها این کار را بی ادبانه و توهین آمیز می دانند. اگر اهل خرافات هستید یا احساس می کنید به شانس بیشتری احتیاج دارید، حرکات دیگری هست که در فرهنگ ویتنام آن ها را پسندیده می دانند و می توانید از آن ها بهره ببرید.

10- فرانسه: بوسه بدون صدا هنگام روبوسی

در فرانسه رسم است که هنگام سلام و احوالپرسی با یکدیگر روبوسی می نمایند. اما بوسه شما نباید بدون صدا باشد و خودداری از این کار ممکن است بی ادبانه تلقی گردد. این صدا بخشی از مناسک سلام و احوالپرسی و روشی برای ابراز محبت و احترام خود به فرد مقابل است.

اگر با تماس فیزیکی راحت نیستید، دست دادن هم برای سلام و احوالپرسی پذیرفته است.

منبع: روزیاتو

منبع: فرادید
انتشار: 25 دی 1401 بروزرسانی: 25 دی 1401 گردآورنده: greymind.ir شناسه مطلب: 580

به "10 کار کاملاً عادی که در برخی کشورهای جهان ناپسند شمرده می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 کار کاملاً عادی که در برخی کشورهای جهان ناپسند شمرده می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید